Ավարտական աշխատանքների պաշտպանությունները բնականոն հունի մեջ են
ՀՊՏՀ ինֆորմատիկայի և վիճակագրության ֆակուլտետում այս պահին մաթեմատիկական մեթոդները և մոդելները տնտեսագիտության մեջ մասնագիտության առկա բակալավրիատի 4-րդ կուրսեցիներն ամփոփիչ ատեստավորման և առարկայական քննական հանձնաժողովին են ներկայացնում իրենց կատարած ուսումնասիրությունները: Այսօր`այս մասնագիտության գծով ավարտական աշխատանքների պաշտպանության առաջին օրը, 10 ուսանող կփորձի հիմնավորել կատարված աշխատանքում առկա առաջարկություններն ու եզրահանգումները: Հանձնաժողովի նախագահն է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության նորամուծության և ձեռներեցության ազգային կենտրոնի տնօրեն Հրանտ Մարգարյանը:
Սկսվել է նաև ՀՊՏՀ պետական և մունիցիպալ կառավարում մասնագիտության առկա բակալավրիատի 4-րդ կուրսերի ավարտական աշխատանքների պաշտպանությունը: Ամփոփիչ ատեստավորման և առարկայական քննական հանձնաժողովին կներկայանա 10 ուսանող:
Հանձնաժողովի նախագահն է տնտեսագիտության դոկտոր, Հայ-ռուսական (սլավոնական) համալսարանի կառավարման ամբիոնի դոցենտ Վահրամ Աբրահամյանը:
Այսօր ավարտական աշխատանքներ են պաշտպանում նաև ապահովագրական գործ մասնագիտության առկա բակալավրիատի 4-րդ կուրսեցիները: Ամփոփիչ ատեստավորման և առարկայական քննական հանձնաժողովը կլսի 15 ավարտական աշխատանքի պաշտպանություն:
Հանձնաժողովի նախագահն է ՀՀ տնտեսագիտության թեկնածու, «Ռոյալ ինտերնացիոնալ գրուպ» գործակալության տնօրեն, ՀՊՃՀ օդային տրանսպորտի շահագործում և կառավարում ամբիոնի վարիչ Հրաչյա Կարապետյանը:
Ամփոփիչ ատեստավորման և առարկայական քննական հանձնաժողովին իրենց մագիստրոսական ատենախոսություններն են ներկայացնում նաև հարկաբյուջետային իրավունք դուալ մասնագիտության մագիստրանտները: Ատենախոսություն կպաշտպանի 12 ուսանող: Հանձնաժողովի նախագահն է իրավագիտության դոկտոր, ՀՀ սահմանադրական դատարանի անդամ, Հայ-ռուսական (սլավոնական) համալսարանի պրոֆեսոր Աշոտ Խաչատրյանը:
Տեղեկացնենք` ՀՊՏՀ-ն այս տարի կթողարկի հարկաբյուջետային իրավունք մասնագիտության առաջին մագիստրոսներին:

Защита выпускных работ протекает в природном русле
На данный момент на факультете информатики и статистики АГЭУ проходят защита ислледований студентов 4 курса очного бакалавриата специальности математические методы и модели. Сегодня первый день защиты, 10 выпускных работ будут представлены. Председатель комиссии директор национального центра предпринимательства и нововведений министверства экономики РА Грант Маргарян.
Началась также защита работ 4 курса бакалавриата специальности государственное и муниципальное управление. Предметной и аттестационной комиссии будут представлены 10 студентов.  Председатель комиссии доцент кафедры управления Армяно-российского университета Ваграм Абраамян.
Сегодня выпускные работы защощают также студенты 4 курса специальности страховое дело. Комиссии будет представлено 15 выпускных работ. Председатель комиссии кандидат экономики, директор агенства “Роял интернационал групп” зав. кафедры эксплуатации и управления воздушного транспорта Армянского государственного архитектурного университета Грачья Карапетян.
Комиссии будут представлены магистерские работы специальности налогобютжетное право. Тезисы будут5 защищать 12 студентов. Председатель комиссии доктор правоведения, член конституционного суда РА, профессор Армяно-российского университета Ашот Хачатрян.