Լույս է տեսել «Ուսանողի ուղեցույցը»՝ առկա բակալավրիատի ուսանողների համար
Առկա բակալավրիատի սիրելի՛ ուսանողներ, առաջին կուրսեցիներ, լույս է տեսել «Ուսանողի ուղեցույց-2019»-ը, որը ներկայացնում է ուսանողների իրավունքները, պարտականությունները, ուսումնական գործընթացի կազմակերպման, ինչպես նաև գիտելիքի գնահատման սկզբունքները: ՀՊՏՀ ուսումնական գործընթացի պատասխանատուները հոգացել ենք, որ ուղեցույցը...
Հայտագրվեց ՀՊՏՀ առաջին դիմորդը. բարի գալուստ տնտեսագիտական մայր համալսարան
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում առկա բակալավրիատի ընդունելությամբ մեկնարկել է 2019-2020 ուսումնական տարվա ընդունելության գործընթացը: Այսօր առավոտյան հայտագրվեց ՀՊՏՀ առաջին դիմորդը՝ Հայկուշ Սարգսյանը: Ընդունող հանձնաժողովի պատասխանատու քարտուղար Մանուկ Մովսիսյանը մեզ հետ զրույցում ասաց, որ հանձնաժողովը...
Մայիսի 5-ին Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում մեկնարկել է 2018-2019 ուստարվա առկա բակալավրիատի ընդունելության 1-ին փուլը, ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովը սկսել է իր աշխատանքը: Հանձնաժողովի նախագահը ՀՊՏՀ ռեկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանն է, նախագահի տեղակալը՝ ուսումնամեթոդական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր...
Միջանկյալ քննությունների մեկնարկ. հայտնի են քննագրաֆիկները
ՀՊՏՀ ուսումնական բաժնից հայտնում են, որ ս.թ. հոկտեմբերի 28-ին մեկնարկում են 2016-2017 ուստարվա առաջին կիսամյակի առկա բակալավրիատի 2-4-րդ կուրսերի միջանկյալ քննությունները: Ֆակուլտետների դեկանատներից ստացված քննագրաֆիկներին ծանոթացեք հետևյալ հղումով՝ asue.am/am/ֆակուլտետներ/քննագրաֆիկներ-390: 1-ին կուրսում քննական...

Дорогие студенты очного бакалавриата, первокурсники, вышел в "Справочник студента-2019", который представляет права и обязанности студента, принципы организации студенческого процесса, а также оценки знаний. Ответственные за учебный процесс позаботились, чтобы справочник был вовремя подготовлен и предоставлен...
В Армянском государственном экономическом университете начался прием документов на очный бакалавриат 2019-2020 учебного года. Сегодня утром принята первая заявка: от Айкуш Саргсян. Ответственный секретарь приемной комиссии Манук Мовсисян в беседе с нами сказал, что комиссия готова надлежащим образом организовать...
Учебный отдел АГЭУ сообщает, что 28 октября с.г. стартуют промежуточные экзамены первого семестра 2016-2017 учебного года для студентов 2-4-х курсов стационарного баклавриата. С графиками экзаменов Вы можете ознакомиться по следующей ссылке: http://www.asue.am/am/ֆակուլտետներ/քննագրաֆիկներ-390 На первом курсе...