Ֆակուլտետներում շարունակվում են ավարտական աշխատանքների պաշտպանությունները
ՀՊՏՀ ինֆորմատիկայի և վիճակագրության ֆակուլտետում այս պահին վիճակագրություն մասնագիտության առկա բակալավրիատի 4-րդ կուրսեցիները ամփոփիչ ատեստավորման և առարկայական քննական հանձնաժողովին են ներկայացնում իրենց կատարած ուսումնասիրությունները: Այսօր` այս մասնագիտության գծով ավարտական աշխատանքների պաշտպանության առաջին օրը, հանձնաժողովի առաջ խոսք կասի բակալավրի կոչմանն հավակնող 10 ուսանող:
Հանձնաժողովի նախագահն է տնտեսագիտության թեկնածու, ՀՀ ազգային վիճակագրական ծառայության աշխատակազմի գյուղատնտեսության վիճակագրություն բաժնի պետ Արսեն Ավագյանը:
Սկսվել է նաև ՀՊՏՀ կոմերցիա մասնագիտության գծով առկա բակալավրիատի 4-րդ կուրսերի ավարտական աշխատանքների պաշտպանությունը: Այսօր` առաջին օրը , կներկայանա 10 ուսանող:
Հանձնաժողովի նախագահն է տնտեսագիտության թեկնածու, «Երառ սպասարկում» ՓԲԸ ֆինանսատնտեսական բաժնի պետ Հրաչիկ Չիլինգարյանը:
Այսօր ավարտական աշխատանքներ են պաշտպանում նաև հողագույքային հարաբերություններ մասնագիտության առկա բակալավրիատի 4-րդ կուրսեցիները: Ամփոփիչ ատեստավորման և առարկայական քննական հանձնաժողովն իր նիստերը կանցկացնի երկու փուլով: Առաջին փուլն արդեն մեկնարկել է. պաշտպանության է ներկայացված 9 ավարտական աշխատանք: Երկրորդ փուլը կսկսվի ժամը 14.00-ին: Ավարտական աշխատանք կպաշտպանի 8 ուսանող:
Հանձնաժողովի նախագահն է ՀՀ ԳԱԱ թղթակից անդամ, կենսաբանական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր, բուսաբանական այգու տնօրեն Ժիրայր Վարդանյանը:
Տեղեկացնենք` այս տարի ՀՊՏՀ-ն կթողարկի այս մասնագիտության գծով առաջին բակալավր շրջանավարտներին:
Ամփոփիչ ատեստավորման և առարկայական քննական հանձնաժողովին իրենց մագիստրոսական ատենախոսությունները կներկայացնեն նաև մարքեթինգ մասնագիտության մագիստրանտները: Պաշտպանությունը կսկսվի ժամը 14.00-ին: Մագիստրոսական ատենախոսություն կպաշտպանի 12 ուսանող: Հանձնաժողովի նախագահն է տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր, տնտեսագիտության և կառավարման ինստիտուտի տնօրեն Էդուարդ Օրդյանը:

На факультетах продолжается защита выпускных работ
На  данный момент студенты 4 курса бакалавриата факультета информатики и статистики АГЭУ представляют свои исследования аттестационной и предметной комиссии. Сегодня первый день зашиты выпускных работ по данной специализации, комиссии будет представлено 10 работ
Председатель комиссии кандидат экономики, заведующий отделом статистики сельского хозяйства аппарата национальной статистической службы РА Арсен Авагян.
Началась также защита выпускных работ 4 курса бакалавриата специальности коммерция АГЭУ. Сегодня, в первый день будет представлено 10 работ.
Председатель комиссии кандидат экономики, заведующий финансово-экономическим отделом компании “Ерар спасаркум” Грачик Чилингарян.
Сегодня защищают свои выпускные работы студенты 4 курса бакалавриата специальности замальноимущественные отношения. Заседания комиссии пройдут в два этапа. Первый этап уже состоялся, защите было представлено 9 выпускных работ. Второй этап начнется в 14.00, защите будет представлено 8 работ.
Председатель комиссии доктор биологических наук, профессор, директор ботанического сада Жирайр Варданян.
Сообщаем, что в этом году АГЭУ выпустит первых выпускников по данной специальности.
Магистранты специальности маркетинг представили защите магистерские тезисы.
Защита начнется в 14.00. Защите будет представлено 12 магистерских работ. Председатель комиссии доктор экономики, профессор, директор института экономики и управления Эдуард Ордян.