Դիտումների քանակ՝ 1101
Ինչպես նախապես տեղեկացրել էինք, «Սանկտ Պետերբուրգի օրերը Երևանում» խորագրով միջոցառման շրջանակներում Հայաստանում է գտնվում Սանկտ Պետերբուգի էկոնոմիկայի և ֆինանսների պետական համալսարանի պատվիրակությունը: Այսօր հիշյալ համալսարանի պրոռեկտոր Սերգեյ Միկաձեն, միջազգային կապերի գծով ռեկտորի խորհրդական Անդրեյ Դավիդովը, միջազգային տնտեսական հարաբերությունների ամբիոնի վարիչ Սոֆյա Ռեկորդը ՀՊՏՀ հյուրերն էին։
Համալսարանի պրոֆեսորադասախոսական կազմին և ուսանողությանը հյուրերին ներկայացրեց ՀՊՏՀ գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր Գագիկ Վարդանյանը` հույս հայտնելով, որ այս հանդիպումը օգտակար կլինի և նախադրյալ կհանդիսանա հետագա կապերի ու համագործակցության:
Այնուհետև պրոռեկտոր Սերգեյ Միկաձեն ներկայացրեց  Սանկտ Պետերբուրգի էկոնոմիկայի և ֆինանսների պետական համալսարանը` իր կառուցվածքով, ուսումնական և գիտակրթական, արտաքին կապերին ուղղված գործընթացներով:
Սոֆյա Ռեկորդի ելույթի թեման էր «Հետճգնաժամային աշխարհ. ժամանակակից տնտեսության մարտահրավերները և հնարավորությունները», որը բանախոսը ներկայացրեց հանգամանորեն։ Դասախոսության ավարտին հյուրը պատասխանեց ներկաների հարցերին։

Как мы уже сообщали, в рамках “дней Санкт-Петербурга в Ереване” в Армении находится делегация Санкт-Петербургского государственного университета экономики и финансов. Сегодня проректор государственного университета экономики и финансов Санкт-Петербурга Микадзев Сергей Юрьевич, помощник ректора по международным связям Давыдов Андрей Иванович, зав. кафедры международных экономических отношений Рекорд Софья Игоревна были гостями АГЭУ.
Гостей представил проректор по науке и внешним связям Гагик Варданян с надеждой, что данная встреча будет хорошим поводом для дальнейшего сотрудничества.
После чего, проректор Сергей Микадзев представил университет экономики и финансов Санкт-Петербурга, его структуру, научные учебные процессы и процессы по внешним связям.
Темой лекции Сифии Рекорд было “Пост-кризисный мир, вызовы и возможности для современной экономики”, которую лектор представила подробно.