ՀՊՏՀ վոլեյբոլի տղաների հավաքականը նվաճեց բրոնզե մեդալ
Ապրիլի 14-ին` Հանրապետական ուսանողական 13-րդ մարզական խաղերի ծրագրով վոլեյբոլի տղաների առաջնության հերթական օրը , ՀՊՏՀ վոլեյբոլի հավաքականը 2:0 հաշվով հաղթել է Հայ ռուսական (սլավոնական)համալսարանի թիմին:
Մյուս խաղերում գրանցվել են հետևյալ արդյունքները` Հայկական պետական մանկավարժական և Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարաններ` 0:2, Երևանի պետական բժշկական և Հայաստանի պետական ագրարային համալսարաններ`0:2 , Վանաձորի մանկավարժական և Երևանի պետական համալսարաններ` 2:1:
Երեկ տեղի են ունեցել եզրափակչի խաղերը: Ուրախությամբ տեղեկացնենք, որ մեր համալսարանի տղաները, 3-րդ հորիզոնականի համար պայքարի դուրս գալով Հայաստանի պետական ագրարային համալսարանի ուժեղ թիմի հետ, լարված ու դժվարին պայքարում հաղթել է 3:2 հաշվով և նվաճել առաջնության բրոնզե մեդալը:
Նշենք, որ առաջին հորզոնականը զբաղեցրել է Հայաստանի պետական ճարտարագիտական, 2-րդը` Երևանի պետական համալսարանների թիմերը:

Сборная АГЭУ по волейболу завоевала бронзовую медаль
14 апреля в рамках 13 республиканских спортивных игр, состоялся очередной игровой день по волейболу, где сборная АГЭУ одержала победу над командой Армяно-Российского университета со счетом 2:0.
В других играх зарегистрированы следующие результаты – Армянский государственный педагогический университет и Армянский государственный архитектурный университеты 0:2, Ереванский государственный медицинский и Армянский государственный аграрный университеты 0:2 , Ванадзорский педагогический и Ереванский государственный университеты 2:1.
Вчера  состоялись заключительные игры. С радостью сообщаем, что что нащи парни, в борьбе за 3-е место с Армянским государственным аграрным университетом одержали победу со счетом 3:2 и завоевали бронзовую медаль.
Отметим, что первое место заняла команда Армянского государственного аграрного, второе место- Ереванского государственного медицинского университетов.