Հանրապետական ուսանողական 13-րդ մարզական խաղերի ֆուտբոլի առաջնությունում ՀՊՏՀ ֆուտբոլի հավաքականն այսօր իր ուժերը չափեց Երևանի պետական ճարտարապետաշինարարական համալսարանի թիմի հետ:
«Այս անգամ մենք խաղացինք ուժեղ հակառակորդի հետ: Խաղն ընթացավ համառ ու լարված պայքարում: Երկու թիմերն էլ ջանք ու եռանդ չխնայեցին հաղթանակի հասնելու համար»,- ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին ասաց ՀՊՏՀ ֆուտբոլի հավաքականի մարզիչ Էլեոնորա Գրիգորյանը և ուրախությամբ տեղեկացրեց, որ մեր տղաները, հաղթելով 4:3 հաշվով, դուրս եկան եզրափակիչ փուլ:
Տեղեկացնենք, որ եզրափակիչում մեր ֆուտբոլիստները կխաղան Երևանի պետական համալսարանի ֆուտբոլի հավաքականի հետ:

Сегодня в рамках 13 студенческих республиканских игр состоялся футбольный матч между командой АГЭУ и командой Ереванского государственного инженерно-строительного университета. “В этот раз наша команда сыграла с сильным соперником. Играбыла напряженной, обе команды не жалели сил для победы”-отделу информации и связей с общественностью сказала тренер сборной АГЭУ Элеонора Григорян с радостью сообщила, что наши парни одержали победу со счетом 4:3 и вышла в заключительный тур..
Сообщаем, что в финале наши футболисты сыграют с командой Ереванского государственного университета.