Բուհերի ուսանողական խորհուրդները ներկայացրել են իրենց ծավալած լրատվական գործունեությունը
Այսօր Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարանում բուհերի ուսանողական ինքնակառավարման կառույցների ծավալած լրատվական գործունեության ցուցահանդես-մրցույթ էր, որին մասնակցում էին Մ. Հերացու անվան պետական բժշկական, Հայաստանի պետական տնտեսագիտական, Խ. Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական, Երևանի Վ. Բրյուսովի անվան պետական լեզվաբանական, Հայ-ռուսական (սլավոնական) համալսարանների ուսանողական խորհուրդները:
«Այս միջոցառմամբ փորձ է արվում ի ցույց հանել ուսանողական խորհուրդների մամուլի և լրատվության աշխատանքը, հնարավորություն ստեղծել փորձի փոխանակման, հարաբերությույնների սերտացման և կատարված աշխատանքի ըստ արժանվույն գնահատման»,- ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին հայտնեց բժշկական համալսարանի ուսանողական խորհրդարանի նախագահ Կարեն Հակոբյանը: Նա ավելացրեց, որ ցանկալի կլիներ, որ մեծ թվով մասնակիցներ լինեին, թեև իրենք մասնակցության հրավեր են ուղարկել բոլոր պետական ու մասնավոր բուհերին:
Տեղեկացնենք, որ ցուցահանդես-մրցույթն անցկացվում էր բժշկական համալսարանի ուսանողական խորհրդարանի ստեղծման 20-ամյակին նվիրված «Մեդիկուսի օրեր» հոբելյանական միջոցառումների շրջանակում:
Միջոցառումը շարունակվեց նաև ցուցասրահից դուրս: Նիստերի սրահում հինգ բուհերի ներկայացուցիչները հանդես եկան զեկուցումներով, որոնցում արտացոլեցին իրենց հաստատություններում ուսանողական կառույցների համապատասխան բաժինների կատարած աշխատանքը, արդյունավետությունը:
ՀՊՏՀ ուսանողական խորհրդի մամուլի և լրատվական հանձնաժողովի աշխատանքը ներկայացրեց Հայկ Բեջանյանը:
Զեկուցումներից հետո մասնակից բուհերի ներկայացուցիչներից կազմված մրցատյանը որոշեց հաղթողներին: Նախատեսված հինգ անվանակարգերից չորսում` «Լավագույն ուսանողական ամսագիր»,
«Լավագույն ինտերնետային կայք», «Լավագույն բացիկ, բուկլետ, հրավիրատոմս», «Ուսանողական գիտական աշխատանքների լավագույն ժողովածու», ՀՊՏՀ ուսանողական խորհուրդը դարձավ հաղթող:
Հինգերորդ` «Այլընտրանքային տեղեկատվական միջոցներ» անվանակարգի հաղթող դարձավ Հայ-ռուսական (սլավոնական) համալսարանի ուսանողական խորհուրդը:
Մեր ուսանողական խորհրդին մաղթում ենք երկար ճանապարհ և հավելում, որ մրցանակաբաշխությունը տեղի կունենա մարտի 22-ին բժշկական համալսարանի նիստերի սրահում:

Студенческие советы вузов представили свою деятельность в сфере информации
Сегодня в государственном медицинском университете состоялся конкурс-показ информационной деятельности структур самоуправления вузов, на котором принимали студенческие советы государственного медицинского университета, Армянского государственного экономического университета, государственного педагогического университета им.Х.Абовяна, государственного лингвистического университета им.Брюсова, Армяно-российского университета.
“Данным мероприятием пытаемся поазать всю работу в сфере информации и прессы студенческих советов, сделать попытку осушествления обмена опытом, и оценки”-отделу информации и связей с общественностью заявил председатель студенческого совета государственного медицинского университета Карен Акопян. Он добавил, что было бы желательно, чтоб было много участников, хотя всем вузам были высланы приглашения.
Напоминаем, что конкурс-выставка была посвящена 20 летию создания студенческого совета медицинского университета в рамках юбилейных событий ко “Дню медика”.
Мероприятие было продолжено , в зале заседаний где представители 5 вузов выступили с докладами, о проделанных студенческими советами работах, и результатах. Об информационных работах и работах в сфере прессы в АГЭУ выступил Гайк Беджанян.
После отчетов комиссия определила победителя. В 4 номинациях из 5 “Лудший студенческий ежемесячник, “Лудший интернет сайт”, “Лудший буклет, приглашение, открытка”, “Лудший сборник студенческих научных работ” Студенческий совет АГЭУ одержал победу.в пятой номинации “Альтернативные информационные средства” одержал победу студенческий совет Армяно-российского /славянского/ университета.
Желаем нашему студенческому совету длинного пути к многочисленным победам и новым достижениям, и добавим, что награждение состоится 22 марта в зале заседаний медицинского университета.