AIESEC-ը ներկայացավ ՀՊՏՀ-ում
ՀՊՏՀ արտաքին կապերի բաժնի հետ նախապես ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն` այսօր ՀՊՏՀ նիստերի սրահումAIESEC – Հայաստան երիտասարդական կազմակերպության արտագնա փոխանակման թիմի անդամներ, ՀՊՏՀ կառավարման ֆակուլտետի հեռակա ուսուցման  ուսանողուհի Տաթևիկ Դուրգարյանը և ֆինանսական ֆակուլտետի ուսանող Հայկ Ամիրխանյանը ներկայացրեցին AIESEC  կազմակերպության պատմությունը  սկսած 1948 թվականից, նրա ներկայացվածությունը աշխարհի 112-ից ավելի երկրներում, համագործակցությունը 2100-ից ավելի համալսարանների հետ:
Նշվեց, որ  կազմակերպությունը տարեկան իրականացնում է 16. 000 փոխանակման ծրագիր, 470 գիտաժողով` իր գործունեությունը նպատակաուղղելով երիտասարդության զարգացմանը: Հանգամանորեն կանգ առնելով AIESEC – Հայաստան  կազմակերպության գործունեության վրա (1989  թվականից)` կազմակերպության արտագնա փոխանակման թիմի անդամները ներկայացրեցին առաջարկվող փոխանակման և աշխատանքային ծրագրերը, այդ ծրագրերին մասնակցության համար սահմանված պահանջները: Այնուհետև ներկա գտնվող ուսանողներին հնարավորություն ընձեռվեց լրացնելու դիմումի ձևաթղթեր, որոնցով հայտ կներկայացվի մասնակցելու առաջիկա ամառային ծրագրերին:

AIESEC представлен в АГЭУ
Согласно предварительно достигнутой договоренности с  отделом внешних связей АГЭУ, сегодня в зале заседаний АГЭУ члены команды внешнего обмена молодежной организации Армении AIESEC – студентка факультета управления заочного обучения Татевик Дургарян, студент финансового факультета Гайк Амирханян представили историю организации AIESEC начиная с 1948 года, ее представления в 112 и более странах, сотрудничество с более чем 2100 университетами мира.
Отмечено,что организация в год осуществляет 16. 000 обменных программ, 470 научных конференций, ставя целью своей деятельности- развитие молодежи. Обращаясь к деятельности организации AIESEC Армении /с 1989 года/, члены команды внешнего обмена организации представили программы обмена и трудовые программы, требования, представленные для участия в программах. Затем присутствующим студентам была предоставлена возможность заполнить формы заявления, которые будут представлены для участия в предстояших летних программах.