ՀՊՏՀ-ում անգլերենի դաս անցկացրեց Malvern House անգլիական դպրոցի մասնագետը
Միջազգային կրթական խորհրդի և անգլերենի ակումբի հիմնադիր  Ռաֆայել Գևորգյանը ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին տեղեկացրեց, որ իրենց  կազմակերպության հովանավորությամբ անգլիական դպրոցի լավագույն մասնագետները հյուրընկալվում են Հայաստանում և անգլերենի ուսուցման լավագույն փորձը ներկայացնում այստեղ: Կազմակերպությունն օգնում է  ուսանողներին` մասնակցելու Անգլիայի լավագույն ուսումնական հաստատությունների  ամառային և ձմեռային դպրոցի աշխատանքներին:
Միջազգային կրթական խորհրդի հերթական հյուրը Malvern House անգլիական դպրոցի լավագույն մասնագետ Բենջամին Իսթեդն էր, որը մարտի 6-ին  հյուրընկալվեց ՀՊՏՀ-ում և նիստերի սրահում ուսանողների  համար անցկացրեց անգլերենի հետաքրքրական և ուշագրավ դաս: Ողջունելով ուսանողներին` դասախոսը նշեց, որ  իր նպատակը բանավոր խոսքի զարգացումն է: Նա հորդորեց ունկնդիրներին միմյանց և իր հետ հաղորդակցվել միայն անգլերենով: Այնուհետև Բենջամին Իսթեդը ուսանողներին բաժանեց նկարներ և ասաց, որ դրանց մասին պատմեն անգլերենով: Կարճ ժամանակ անց մեր ուսանողներն արդեն պատրաստ էին կատարելու ուսուցչի պահանջները:
Ուրախությամբ նշենք, որ ՀՊՏՀ ուսանողները այս դասի ընթացքում անգլերենից ցուցաբերեցին բարձր գիտելիքներ և գոհացրին դասախոսին:

Специалист английской школы Malvern House провел урок английского в АГЭУ.
Основатель английского клуба и международного образовательного совета Рафаэл Геворгян отделу информации и связям с общественностью собщил, что по спонсорству их организации, лучшие специалисты английской школы посещают Армению представляют лучший опыт преподавания здесь. Организация помогает студентам принимать участие в работах летних и зимних школ в лучших учебных заведениях Англии.
Очередным гостем международного образовательного совета стал лудший специалист английской школы Malvern House Бенджамин Истед, который 6 марта посетил АГЭУ и в зале заседаний провел для студентов интересный и занимательный урок английского. Поприветствовав студентов, преподаватель отметил, что его целью является развитие усной речи. Он призвал слушателей, общаться между собой и с ним на английском. После этого Бенджамин Истед раздал студентам рисунки и сказал, что необходимо рассказать о них на английском. Через короткое время наши студенты были готовы ответить преподавателю.
С радостью отметим, что студенты АГЭУ на протяжении урока показали высокие знания английского и удовлетворили преподавателя.