AIESEC-ի ներկայացուցիչները Տնտեսագիտական համալսարանում կներկայացնեն իրենց ծրագրերը
Ըստ ՀՊՏՀ արտաքին կապերի բաժնի հետ ձեռք բերված պայմանավորվածության՝ մարտի 6-ին, ժամը 2-ին նիստերի դահլիճում ՀՊՏՀ ուսանողները հնարավորություն կունենան հանդիպել AIESEC-ի ներկայացուցիչների հետ: Հանդիպման ընթացքում կներկայացվեն AIESEC-ի կողմից առաջարկվող ծրագրերը:
AIESEC-ն աշխարհում ամենախոշոր երիտասարդական կազմակերպությունն է, որն ունի ավելի քան 60.000 անդամ և ներկայացված է ավելի քան 110 երկրում: Նպատակադրվելով հարթակ ապահովել երիտասարդ առաջնորդների զարգացման համար` AIESEC-ը երիտասարդներին հնարավորություն էընձեռում մասնակցելու միջազգային ուսանողական ծրագրերին, փորձ ձեռք բերելու և մասնակիցը դառնալու համընդհանուր ուսումնական միջավայրի: AIESEC-ը յուրահատուկ է երիտասարդներին փորձառություն փոխանցելու իմաստով նաև: AIESEC-ը ղեկավարվում է երիտասարդների կողմից երիտասարդների համար` մեծ հնարավորություն ընձեռելով իր բոլոր շահագրգիռ կողմերին:
«-Մեր անդամները համընդհանուր ցանցի մի մասն են: Նրանք ի վիճակի են նպաստելու հասարակության փոփոխությանը` հասարակության վրա դրական ազդեցություն թողնելով:
-Մեզ աջակցում են հազարավոր գործընկեր կազմակերպություններ ամբողջ աշխարհում, ովքեր նպատակ ունեն նպաստելու երիտասարդների զարգացմանը:
-Մեր շրջանավարտները կազմակերպությունների և հանձնաժողովների առաջնորդներ են: Նրանք օգտագործում են AIESEC-ում ձեռք բերած փորձը, հմտությունները` այսօրվա հասարակության մեջ դրական փոփոխությունների գործակալ լինելու համար»,- մասնավորապես նշվում է կազմակերպության պաշտոնական կայքում։

Согласно договоренности с отделом внешних связей АГЭУ, 6 марта в 14.00, в зале заседаний АГЭУ студенты будут иметь возможность встретиться с представителями AIESEC. Во время встречи будут представлены программы, предложенные AIESEC.
AIESEC одна из крупнейших в мире молодежных организаций, членами которых являются 60.000 человек и представлена в более чем 110 странах. Целью AIESEC является обеспечение развития для молодежи и предоставление возможности принять участие в международных студенческих программах, набраться опыта и стать участником студенческой образовательной среды.
AIESEC является особенной для передачи опыта молодежи. Руководят AIESEC молодежь для молодежи, предоставляя большие возможности заинтересованным сторонам.
“Наши члены являются частью сети. Они в состоянии способствовать изменениям состояния общества, оставляя положительное влияние на общество.
-С нами сотрудничают множество партнеров организаций во всем мире, целью которых является содействовать развитию молодежи.
-Наши выпускники являются активистами организаций и комиссий. Они используют опыт, приобретенный в AIESEC”- в частности отмечается на официальном сайте.