ՀՊՏՀ ուսանողական խորհուրդն արժանացավ Հայկյան մրցանակի` «Լավագույն ուսանողական ինքնակառավարման մարմին» անվանակարգում
ՀՊՏՀ ուսանողական խորհրդի մամուլի և լրատվության հանձնաժողովի նախագահ, «Էկոնոմ պլյուս» ուսանողական ամսագրի գլխավոր խմբագիր Հայկ Բեջանյանը լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժին եկավ բարձր տրամադրությամբ և բարի լուրով` ձեռքում պահած Հայկյան մրցանակը: «Այն խորհրդանշում է մեր միասնականությունն և հաղթանակի ձգտումը, որն այսօր ամրագրվեց»,-ասաց նա`տեղեկացնելով, որ այսօր Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամի Երիտասարդական կենտրոնում կայացել է «Հայկյան մրցանակաբաշխություն –2011-ը»:
Հանդիսավոր արարողությանը մասնակցել են ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, ՀՀ ԿԳ նախարար Արմեն Աշոտյանը, ՀԵՀ հոգաբարձուների խորհրդի համակարգող, ԱԺ պատգամավոր Կարեն Ավագյանը, պաշտոնատար այլ անձինք: Մրցանակակիրներին ընտրել էր բուհերի ներկայացուցիչներից կազմված հեղինակավոր մրցատյանը: Սահմանված մեկ տասնյակից ավելի անվանակարգերում ՀՊՏՀ ուսանողական խորհուրդը ճանաչվեց «Լավագույն ուսանողական ինքնակառավարման մարմին» և արժանացավ մրցանակի ու հավաստագրի: Նշենք, որ իր գոյության 18 տարիների ընթացքում ՀՊՏՀ ուսանողական խորհուրդը արդեն չորրորդ անգամ է ստանում Հայկյան մրցանակ:
«Շատ կարևոր նվաճում է, այն ոչ միայն գնահատում է մեր կատարած աշխատանքը, այլև պարտավորեցնում է ու լուրջ ազդակ հանդիսանում մեր հետագա գործունեության համար»,- լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին հայտնեց ՀՊՏՀ ուսանողական խորհրդի նախագահ Սևակ Խաչատրյանը:

Председатель комиссии по информации и печати студенческого совета, главный редактор студенческого ежемесячника “Эконом Плюс” Гайк Беджанян пришел в отдел информации и связям с общественностью с высоким настроением и с доброй вестью- с премией “Հայկյան մրցանակ” в руках “Он символизирует нашу общность и стремление к победе, которое сегодня прикреплено”-сказал он, сообщив, что сегодня в центре молодежного фонда Армении состоялась нграждение “Հայկյան մրցանակաբաշխություն-2011”
На мероприятии принимали участие премьер-министр РА Тигран Саргсян, Министр образования РА Армен Ашотян, координатор совета попечителей, депутат Национального Собрания Карен Авагян и др. официальные лица.
Студенческий совет АГЭУ был признан “Лудшим студенческим органом самоуправления’ и удостоен приза и сертификата. Отметим, что за 18 лет студенческий совет АГЭУ уже в четвертый раз получает премию “Հայկյան մրցանակ”.
“Очень важное достижение, это не только оценивает проделанную нами работу, а и обязывает нас к бущим активным действиям”-сообщил, отделу информации и связям с общественностью председатель студенческого совета АГЭУ Севак Хачатрян.