ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը բանակում ծառայող մեր զինվորի բարեխիղճ ծառայության համար շնորհակալական նամակ է ստացել
ՀՊՏՀ ուսանողները,  անցնելով ծառայության Հայաստանի զինված ուժերում, իրենց սրբազան պարտքը հայրենիքի առաջ կատարում են պարտքի ու պատասխանատվության բարձր զգացումով, սիրով ու նվիրումով: Նրանցից մեկը ՀՊՏՀ կառավարման ֆակուլտետի հակաճգնաժամային կառավարում մասնագիտության 2-րդ կուրսի ուսանող Լևոն Կուրղինյանն է, որի ծառայությունը գնահատող շնորհակալական նամակ է ստացել բուհի ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը:
Մեր ուսանողի մասին  ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանին ուղղված` թիվ 37082 զորամասի հրամանատարի և գեներալ-մայորի Լ. Երանոսյանի շնորհակալական նամակում մասնավորապես ասվում է. «Ձեր բուհի ուսանող Լևոն Կուրղինյանը, ծառայելով Հայաստանի հանրապետության զինված ուժերում, պատվով է կատարում իր սրբազան պարտքը, զինվորական երդման պահանջներն ու ծնողական պատգամը` անմնացորդ նվիրվել Հայրենիքի  պաշտպանության գործին:
Ձեր ուսանողն աչքի է ընկնում ազնվությամբ, բացառիկ բարեխղճությամբ, կամքի ուժով: Նա բարձր է պահում Հայ ռազմիկի պատիվը` միշտ պատրաստ հայրենիքի սահմանների պաշտպանությանը: Դուք իրավամբ կարող եք հպարտանալ Ձեր սանով: Երախտապարտ եմ Ձեզ` նման հայրենասեր քաղաքացի-քաջարի ռազմիկ դաստիարակելու համար»:

Студенты АГЭУ, которые идут на воискую службу в веооруженные силы Армении, отдают свой долг отечеству с великим чувством, любовью и преданностью. Один из них студент АГЭУ 2 курса факультета управления, специальности антикризисное управление Левон Кургинян, о котором благодарственное письмо получил ректор университета Корюн Атоян.
В письме, адресованном ректору АГЭУ Корюну Атояну, командира воинской части номер 37082 и генерал-майора Л.Ераносян в частности говорится “Студент Вашего вуза Левон Кургинян, служащий в вооруженных силах РА с честью исполняет свой долг, требования военной клятвы и родительских наставлений, безостаточно предаваться делу защиты Отечества.
Ваш студент бросается в глаза своей честностью, силой воли. Он высоко держит честь Армянского солдата, всегда готов к защите границы Родины. Вы можете гордиться своим студентом. Благодарны Вам за воспитание столь мужественного патриота гражданина- воина”.