ՀՊՏՀ-ում հյուրընկալվեցին «Քեյ-Փի-Էմ-Ջի» ընկերության ներկայացուցիչները. ընկերությունում շատ են մեր բուհի շրջանավարտները
Ֆինանսական ֆակուլտետի նախաձեռնությամբ այսօր ՀՊՏՀ հանդիսասրահում հյուրընկալվեցին «Քեյ-Փի-Էմ-Ջի» (KPMG) աուդիտրական, հարկային և խորհրդատվական ծառայություններ մատուցող մասնագիտական ընկերությունների համաշխարհային ցանցի հայաստանյան գրասենյակի ներկայացուցիչները:
«Մեր աշխատակիցների բանակում այսօր շատ են ՀՊՏՀ-ի շրջանավարտները: Նրանք բոլորն էլ որակյալ մասնագետներ են և բարձր են պահում ձեր բուհի պատիվը: Ուստի ինձ համար մեծ պատիվ է այս լսարանի առաջ պատմել մեր ընկերության մասին»,-ասաց KPMG ընկերության հայաստանյան գրասենյակի ընկերության մարդկային ռեսուրսների կառավարման բաժնի ղեկավար Սոնա Մարտիրոսյանը և ներկայացրեց ընկերությունը:
Նրա տեղեկացամբ` 150 տարվա պատմություն ունեցող, միջազգային ճանաչում վայելող «Քեյ-Փի-Էմ-Ջի»-ն Հայաստանում իր գրասենյակը հիմնել է 1997 թվականին և արդեն ունի ավելի քան 60 աշխատակից, որոնց միջոցով համադրվում են տեղական բիզնեսի վերաբերյալ գիտելիքներն ու հարուստ միջազգային փորձը: Ընկերությունն իր աշխատակիցների մեջ կարևորում է երեք հատկություն` բարձրակարգ ծառայություններ մատուցելու ունակությունը, այցելուների խնդիրների լուծումը, թիմային աշխատանքը: Սոնա Մարտիրոսյանը ուսանողներին տեղեկացրեց նաև, որ շուտով` մայիս-հունիս ամիսներին, «Քեյ-Փի-Էմ-Ջի»-ն կհայտարարի թափուր աշխատատեղերի մասին, և լավագույն շրջանավարտները կարող են այստեղ աշխատանք գտնել:
2012 թվականի հունվարի 1-ից ուժի մեջ մտած հարկային փոփոխությունների փաթեթը ներկայացրեց ՀՊՏՀ շրջանավարտ, ընկերության հարկային բաժնի պետ Գևորգ Զաքինյանը: Հարկային փաթեթի լուսաբանումը հատկապես հետաքրքրական էր ֆինանսական և հաշվապահական հաշվառման ու աուդիտի ֆակուլտետների բակալավրիատի 4-րդ կուրսերի ուսանողների և մագիստրանտների համար:

Сегодня по инициативе финансового факультета в зале торжеств АГЭУ были приняты представители армянского представительства всемирной сети компании “Кей-Пи-Эм-Джи”, которая предлагает аудиторские, налоговые и консультационные услуги.
“В числе наших работников сегодня много выпускников АГЭУ. Все они квлифицированные специалисты и высоко держат уровень университета. Поэтому для меня большая честь перед этой аудиторией рассказать о нашей компаниеи”- сказала заведующая отделом управления человеческими ресурсами армянского представительства компании “Кей-Пи-Эм-Джи” Сона Мартиросян и представила компанию.
По ее сообщению, имеющая 150 летнюю историю,международно признанная компания “Кей-Пи-Эм-Джи” основала свое представительство в Армении в 1997 году и имеет уже более 60 работников, по средствам которых сравниваются знанию о местном бизнесе и богатый международный опыт. Компания ценит в своих сотрудниках три качества: способность приподносить высококачественные услуги, решение задач посетителей, командная работа. Сона Мартиросян сообщила также студентам, что вскоре в мае-июне, в компании “Кей-Пи-Эм-Джи” будет проведен отбор новых работников и лучшие выпускники могут найти здесь работу.
Пакет налоговых изменений, которые вступили в силу с 1 января 2012 года был представлен выпускником АГЭУ заведующим налоговым отделом компании Геворгом Закиняном. Освещение вопросов налогового пакета особенно заинтересовало студентов 4 курса и магистрантов факультета финансового и бухгалтерского учетов и аудита.