Տնտեսագիտականում ուսումնական գործընթացը մտել է բնականոն հունի մեջ
Տնտեսագիտական համալսարանում փետրվարի 9–ից մեկնարկած ուսումնական գործընթացը մտել է բնականոն հունի մեջ։ Այս մասին այսօր կայացած ռեկտորատի հերթական նիստի ժամանակ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանին զեկուցեցին ֆակուլտետների դեկանները՝ նշելով, որ թեև կիսամյակի առաջին երկու օրերին հաճախումները քիչ են եղել, սակայն այսօրվանից արդեն գործընթացը մտել է բնականոն հունի մեջ։
Դեկանները ներկայացրեցին նաև 2011–2012 ուստարվա առաջին կիսամյակի լուծարքի արդյունքները։ Այսպիսով՝ ֆինանսական ֆակուլտետում առկա բակալավրիատի 4 կուրսերից միասին երկրորդ լուծարքի են մնացել 133 ուսանողներ, իսկ բակալավրիատ հեռակա 1–ին, 2–րդ կուրսերից՝ 83 ուսանողներ։ Հաշվապահապական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետում երկրորդ լուծարքի է մնացել 72 ուսանող, մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետում՝ 197, կառավարման ֆակուլտետում՝ 263, տնտեսության կարգավորման և միջազգային տնտեսական  հարաբերությունների ֆակուլտետում՝ 195, ինֆորմատիկայի և վիճակագրության ֆակուլտետում՝ 122 ուսանողներ։ Ընդհանուր առմամբ՝ երկրորդ լուծարքում են հայտնվել մոտ 1000 ուսանողներ։
Ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը հետաքրքրվեց, թե  նախորդ տարիների համեմատ այս անգամվա արդյունքն ինչպիսին է, ինչին ի պատասխան նշվեց, որ նախորդ տարիներին երկրորդ լուծարքի էին մնում մոտ 30 տոկոսը, իսկ այս կիսամյակում՝ մոտ 50 տոկոսը։ Տնտեսության կարգավորման և միջազգային տնտեսական հարաբերությունների ֆակուլտետի դեկան Ատոմ Մարգարյանը կարծիք հայտնեց, որ երկրորդ լուծարքում մեծ թվով ուսանողների հայտնվելը կարող է պայմանավորված լինել նաև նվազագույն անցողիկ շեմի բարձրացմամբ (նախկինում անցողիկ է համարվել 40–ից 12 միավորը, իսկ հիմա անցողիկ է 16–ը)։ Ուսումնակազմակերպական բաժնի պետ Արմեն Կարախանյանը հավաստիացրեց, որ բուհը լիարժեք պատրաստ է երկրորդ լուծարքն անցկացնելուն, ինչպես նաև տեղեկացրեց, որ հեռակա բակալավրիատի երկրորդ լուծարքները կսկսվեն առկա բակալավրիատի լուծարքներից հետո՝ փետրվարի 23–ից;
Անդրադարձ եղավ նաև հեռակա բակալավրիատի ուսուցման համակարգի 2011–2012 ուստարվա 5–րդ կուրսի քննաշրջանի ընթացքին, ինչպես նաև մագիստրատուրայի առկա ուսուցման համակարգի 2–րդ կուրսի գիտահետազոտական փորձառության ընթացքին։ Կարիերային և մարքեթինգի կենտրոնի գլխավոր մասնագետ Մերի Դալլաքյանը նշեց, որ փետրվարի 9–ից ուսանողները ներկայացել են կազմակերպություններին և հրամանագրվել։

9 февраля, начавшийся учебный процесс в Экономическом университете вошел в свое русло. Об этом заявили деканы факультетов ректору Корюну Атояну, на заседании ректората, отметив, что на прошлой неделе посещаемость студентов была низкой, а с сегодняшнего дня процесс идет своим чередом.
Деканы представили результаты ликвидов первого семестра 2011-2012 учебного года. Таким образом, на 4 курсе очного бкалавриата финансового факультета на второй ликвид остались 133 студента, а среди студентов 1-2 курсов заочного бакалавриата-83 студента. На факультете бухгалтерского учета и аудита на второй ликвид остались 72 студента, на факультете маркетинга и организации бизнеса 197, на факультете управления 263, на факультете регулирования экономики и международных экономических отношений 195, на факультете информатики и статистики 122 студента. В общей сложности около 1000 студентов остались на второй ликвид. Ректор Корюн Атоян поинтересовался сравнительным анализом с предыдущими годами, и в ответ было отмечено, что в предыдущие годы на второй ликвид оставались около 30 процентов, а в этом семестре около 50. Декан факультета регулирования экономики и международных экономических отношений Атом Маргарян выразил мнение, что большое количество оставшихся на второй ликвид может быть обусловлено поднятием низкого переходного балла / в прошлом переходным считались 12 баллов из 40, а сейчас 16/. Заведующий учебно-организационны отделом Армен Караханян заверил, что вуз полностью готов к проведению второго ликвида,и также сообщил, что второй ликвид для заочного бакалавриата начнется после ликвидов очного бакалавриата-с 23 февраля.
Также были затронуты вопросы системы обучения заочного бакалавриата, экзаменационного процесса 5 курса, а также процесса научно-исследовательских работ 2 курса очной магистратуры. Главный специалист центра карьеры и маркетинга Мери Даллакян отметила, что с 9 февраля студенты посетили организации и были даны приказы.