ՀՊՏՀ զբոսաշրջության կառավարում մասնագիտության 4-րդ կուրսեցիները գործնական պարապմունքը կանցկացնեն «Անի Պլազա» հյուրանոցում
Դիտումների քանակ՝ 1139
«Բուհում պետք է կարևորվեն փորձնական գիտելիքների ուսուցումը թե’ քանակապես, թե’ որակապես, տեսության և փորձառության արդյունավետ համադրումը, հետաքրքրական, գործնական դասերի կազմակերպումը»,-ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում նման կարծիք հայտնեց ՀՊՏՀ հակաճգնաժամային և զբոսաշրջության կառավարման ամբիոնի վարիչ Նելլի Շահնազարյանը և տեղեկացրեց, որ ամբիոնում այս ուղղությամբ որոշակի փորձ է կուտակվել: Ամբիոնի դոցենտ Ստեփան Մանթառլյանի նախաձեռնությամբ զբոսաշրջության կառավարում մասնագիտության ուսանողների համար ուշագրավ դասախոսություններ են կարդում ոլորտի հայտնի մասնագետները, ուսանողներն այցելում են հյուրանոցներ, հնարավորություն ունենում գորձնականում ծանոթանալու այստեղ կատարվող աշխատանքներին:
Ամբիոնի վարիչը տեղեկացրեց նաև, որ հերթական դասը կկայանա փետրվարի 16-ին, ժամը 12.30-ին «Անի Պլազա» հյուրանոցում: Զբոսաշրջության կառավարում մասնագիտության 4-րդ կուրսեցիների համար «Սննդի ծառայությունների կազմակերպում» դասընթացի գործնական պարապմունքը կվարի «Անի Պլազա» հյուրանոցի metre d’ hotele-ը: Վերջինս ուսանողներին կծանոթացնի հյուրերի դիմավորման մշակույթին, սպասարկման ու սննդի ծառայություններին:

“В вузе должны быть важными обучение исследовательских знаний, как количественно, так и качественно, эффективное сочетание теории и практики, организация интересных практических занятий”-заявила заведующая кафедрой антикризисного управления и управления туризмом Нелли Шахназарян и сообщила, что на кафедре есть определенный опыт. По инициативе доцента кафедры Степана Мантарляна для студентов специальности управление туризмом интересные лекции проводят ведущие специалисты данной сферы, студенты посещают гостиницы, имеют возможность ознакомиться с работами, которые там проводят на практике.
Заведующая кафедрой сообщила также, что очередное занятие пройдет 16 февраля в 12.30 в гостинице “Ани Плаза”.Для студентов 4 курса специальности управление туризмом практическое занятие на тему ”организация услуги питания” проведет metre d’ hotele гостиницы.Последний ознакомит студентов с культурой встречи, обслуживания и услуги питания.