Նոր ուսումնական տարվա մեկնարկի և Գիտելիքի օրվա նախաշեմին բոլորս ենք խանդավառ: Վստահ ենք, որ առանձնակի սպասումով ու նպատակներով են տոգորված առաջին կուրսեցիները, որոնք վաղը պիտի մուտք գործեն նոր՝ ուսանողական կյանք:
Սիրելի ուսանողներ, Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը գրկաբաց սպասում է ձեզ և պատրաստ է համալսարանական կյանքի նոր շրջափուլի մեկնարկը յուրաքանչյուրիդ համար դարձնելու ջերմ ու տոնական:
Այսպես՝ սեպտեմբերի 1-ին տնտեսագիտական մայր կրթօջախն իր սաներին կսպասի առավոտյան ժամը 9.00-ին, համալսարանի բակում (Նալբանդյան 128, մուտքը՝ դարպասների կողմից): Բացման խոսքով հանդես կգա ՀՊՏՀ ռեկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանը, շնորհավորանքներ կհղեն դեկանները, որից հետո առաջին կուրսեցիներին կուղեկցեն ֆակուլտետներ. դասերը կսկսվեն 9.30-ին:
Ինֆորմատիկայի և վիճակագրության ֆակուլտետի ուսանողները պետք է ժամը 9.00-ին լինեն Զեյթունում գտնվող մասանաշենքում, որտեղ ևս կտրվի նոր ուսումնական տարվա մեկնարկը:
Հիշեցնենք, որ վաղը մեկնարկում են առկա բակալավրիատի և առկա մագիստրատուրայի ուսումնական պարապմունքները: Առաջին կուրսեցիները ուսման վարձերը պետք է վճարեն մինչև սեպտեմբերի 15-ը: Ֆինանսական ֆակուլտետի դասացուցակները, ինչպես նշել էինք երեկվա նյութում, հրապարակում ենք այսօր:

В перддверии нового учебного года и Дня знаний все мы вдохновлены. Мы уверены, что больше всех ждут и воодушевлены первокурсники, которые завтра вступят в новую студенческую жизнь.
Дорогие студенты, Армянский государственный экономический университет ждет вас с распростертыми объятиями и готов для каждой из вас сделать старт нового периода университетской жизни теплым и праздничным.
И так, 1 сентября, экономическая альма-матер будет ждать своих студентов утром 9:00, во дворе университета (Налбандяна 128, вход со стороны ворот). С вступительной речью выступит ректор АГЭУ, профессор Корюн Атоян, поздравят также деканы, после чего первокурсников будут проводить в факультеты: уроки начнутся 9:30.
Напомним, что завтра начинаются учебны занятия очного бакалавриата и очной магистратуры. Первокурсники должны произвести оплату за обучение до 15 сентября.