ՀՊՏՀ ուսանողը՝ համաշխարհային ունիվերսիադայի մասնակից. Հայաստանն արձանագրել է բարձր ցուցանիշ
Օրերս Թայվանի մայրաքաղաք Թայբեյում անցկացվել են 29-րդ համաշխարհային ուսանողական ամառային խաղերը: Հայաստանը 7 մարզաձևում ներկայացնող 16 մարզիկների շարքում է եղել ՀՊՏՀ մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետի ուսանող, ջրացատկորդ  Վլադիմիր Հարությունյանը:
ՀՀ պատվիրակությունը ղեկավարել է ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության  ամբիոնի վարիչի պաշտոնակատար, ՀՀ ուսանողական մարզական ֆեդերացիայի նախագահության անդամ Հովհաննես Գաբրիելյանը, ով, ամփոփելով ունիվերսիադան,  մեզ հետ զրույցում նշեց, որ  որ Հայաստանի մարզիկները նվաճել են  6 մեդալ և 144 մասնակից երկրների շարքում նվաճած 3 ոսկե, 1 արծաթե և 2 բրոնզե մեդալներով  Հայաստանը զբաղեցրել է 24-րդ տեղը։ Ուշագրավ է, որ այս տարի Հայաստանը, ունիվերսիադաների պատմության մեջ  առաջին անգամ, ունեցավ  կրկնակի չեմպիոն՝  ի դեմս Արթուր Թովմասյանի (սպորտային մարմնամարզություն) և միանգամից 3 ոսկե մեդալ:
«ՀՊՏՀ ուսանող Վլադիմիր Հարությունյանը 10 մետր աշտարակացատկում կիսաեզրափակիչ է անցել՝ գրավելով 16-րդ տեղը, իսկ եզրափակչի սինխրոն ցատկերում՝ մեր զույգի կազմում գրավել է 6-րդ տեղը, ինչը ունիվերսիադայում բարձր արդյունք է»,-ընդգծեց պատվիրակության ղեկավարը:

Студент АГЭУ – участник мировой универсиады: Армения показала высокий результат
На днях в столице Тайваня, Тайбэе прошли 29-е мировые студенческие летние игры. Среди 16 спортсменов, представляющих Армению в 7 видах спорта был студент факультета маркетинга и организации бизнеса АГЭУ Владимр Арутюнян.
Делегацию РА руководил исполняющий обязанности заведующего кафедрой физического воспитания, по ЧС и гособорны, член президиума студенческой спортивной федерации РА Ованнес Габриелян, который подводя итоги универсиады, в беседе с нами отметил, что спортсмены из Армении завоевали 6 медалей и в числе 144 участников Армения заняла 24-место.
«Студент АГЭУ Владимир Арутюнян в вышке 10 м. прошел полуфилнал заняв 16-е место, в сингорнных прыжках финала, занял 6-е место, что является хорошим показателем в универсиаде», - подчеркнул руководитель делегации.