«Տնտեսագետ» մարզաառողջարանն ամփոփել է աշխատանքը
Դիլիջանի գեղատեսիլ բնության գրկում ծվարած ՀՊՏՀ «Տնտեսագետ» մարզաառողջարանն այս ամառ ևս գործեց հուլիսի 5-ից օգոստոսի 25-ը, 4 հերթափոխով և հարյուրավոր հանգստացողների պարգևեց կազդուրիչ և հիշարժան հանգիստ:
«Այս տարի, 3-13 օրով հանգստացել է ավելի քան 500 մարդ՝ ՀՊՏՀ աշխատակիցներ և նրանց ընտանիքի անդամներ, ուսանողներ (այդ թվում 20 ուսանող Արցախի պետական համալսարանից):  Կազմակերվել են արշավներ, էքսկուրսիաներ դեպի Մաթոսավանք, Ջուխտակ վանք, Հաղարծին և Գոշավանք: Հանգստյան օրերը հագեցած են եղել մարզական խաղերով, մշակութային, խարույկի երեկոներով: Ամեն ինչ արվել է՝ ճամբարականների հանգիստը լավագույնս կազմակերպելու համար»,-ամփոփելով երկամսյա աշխատանքը՝ մեզ հետ զրույցում ասաց մարզաառողջարանի պետ, ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնի դոցենտ Հակոբ Կյոկչյանը:
Վերջին հերթափոխում հանգստացող ուսանողների հանգիստը նշանավորվել է ուսանողական խորհրդի նախաձեռնությամբ իրականացվող «Ուսանողական ամառ» մարզամշակութային փառատոնով, որի շրջանակներում մարզաառողջարանը հյուրընկալել է ՀՀ փոխվարչապետ, միջազգային տնտեսական ինտեգրման և բարեփոխումների նախարար, ՀՊՏՀ կառավարման խորհրդի նախագահ Վաչե Գաբրիելյանին, ՀՊՏՀ ռեկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանին, ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության և սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի փոխնախագահ, ՀԵՀ հոգաբարձուների խորհրդի համակարգող Կարեն Ավագյանին, ՀՊՏՀ պրոռեկտորներ Պարույր Քալանթարյանին, Սևակ Խաչատրյանին, ֆինանսատնտեսագիտական քոլեջի տնօրեն Սերգեյ Խառատյանին (փառատոնին անդրադարձել ենք մեր նախորդ հրապարակումներում):
Այսպես, «Տնտեսագետ»-ն ամփոփեց ևս մեկ ամառ և վստահ ենք, որ այստեղ իրենց ամառային հանգիստն անցկացրած համալսարանի աշխատակիցներն ու ուսանողները պատրաստ են նոր եռանդով դիմավորել նոր ուսումնական տարին:

Количество просмотров: 2255
Спортивно-оздоровительный комплекс АГЭУ «Тнтесагет» в Дилиджане как всегда, этом летом также проработал с 5 июля по 25 августа в 4 смены и подарил отдыхающим оздоровительный и достойный памяти отдых.
«В этом году отдыхали около 500 человек, сотрудники АГЭУ и членых их семей, студенты (в том числе 20 студентов Арцахского государственного университета). Были организованы походы, экскурсии в Матосаванк, монастырь Джухтак, Ахарцин и Гошаванк. В выходные дни были организованы спортивные игры, культурные вечера. Все было сделано, чтобы наилучшим образом организовать отдух отдыхающих» , - подводя итоги  двухмесячной работы, в беседе с нами расказал начальник пансионата, доцент кафедры физической культуры, по ЧС и гособороны Акоп Кекчян.
Во время четвертой смены был организован еще спортивно-культурный фестиваль «Студенческое лето», в рамках которого в пансионат побывали вице-премьер-министр, министр международной экономической интеграции и реформ РА, председатель совета управления АГЭУ Ваче Габриелян, ректор АГЭУ, профессор Корюн Атоян, координатор совета попечителей МФА Карен Авагян, проректора АГЭУ, Паруйр Калантарян, Севак Хачатрян, директор финансово-экономического колледжа Сергей Харатян.