ՀՊՏՀ որակի ապահովման բաժնի պետ Ներսես Գևորգյանն այսօր նիստերի սրահում բակալավրիատի ավարտական կուրսերի ուսանողներին ներկայացրեց 2017-2018 ուստարվա համար «Նախագծերի կառավարում» մագիստրոսական ծրագիրը, որը համատեղ իրականացնում են Հայաստանի պետական տնտեսագիտական, Ճարտարապետության և շինարարության Հայաստանի ազգային, Վալենսիայի պոլիտեխնիկական համալսարանները և Բոլոնիայի համալսարանի Ռիմինիի մասնաճյուղի տնտեսագիտական ֆակուլտետը (Իտալիա): «Նախագծերի կառավարում» մասնագիտությամբ մագիստրոսական ուսման տևողությունը 2 տարի (4 կիսամյակ) է. 1-ին տարում ուսումնառությունն իրականացվելու է Հայաստանում՝ ՀՊՏՀ-ում և ՃՇՀԱՀ-ում, 2-րդ տարում ուսանողները կսովորեն Վալենսիայի պոլիտեխնիկական համալսարանում (ՎՊՀ): Մագիստրանտները կստանան Բոլոնիայի համալսարանի Ռիմինիի մասնաճյուղում փորձառություն անցնելու և ավարտական թեզը կատարելու հնարավորություն: Ուսումնառության ավարտին կտրվի 3՝ ՀՊՏՀ և ՃՇՀԱՀ և ՎՊՀ դիպլոմ: Շրջանավարտներին կշնորհվի կառավարման, նախագծերի կառավարման մագիստրոս որակավորումը:
Ներսես Գևորգյանը անդրադարձավ 4 կիսամյակներում դասավանդվելիք առարկաներին, տեղեկատվական տեսանյութեր ներկայացրեց արտերկրի վերոնշյալ համալսարաններից՝ ընդգծելով, որ նոր մագիստրոսական ծրագիրն ունի մրցակցային մի շարք առավելություններ, որոնցից մեկն այն է, որ այս կրթությունը հնարավորություն է ընձեռելու աշխատելու ինչպես Հայաստանում, այնպես էլ Եվրոպայում: Նշենք, որ կրթությունն իրականացվում է ինչպես անվճար, այնպես էլ վճարովի հիմունքներով:
Բանախոսը պատասխանեց ուսանողների հարցերին:
Տեղեկացնենք, որ «Նախագծերի կառավարում» մասնագիտությամբ (առկա մագիստրատուրայի) դիմում-հայտերն ընդունվում են հունիսի 2-ից սկսած:

Начальник отдела обеспечения качества Нерсес Геворгян сегодня в зале заседаний представил вниманию студентов магистерскую программу «Управленение проектами». Согласно утвержденному трехстороннему соглашению о сотрудничестве в рамках проекта Erasmus+ HERITAGE между Национальным университетом архитектуры и строительства Армении, Армянским государственным Экономическим университетом и Политехническим университетом Валенсии, предполагается с 2017-2018 учебного года осуществить совместный образовательный проект по магистратуре под названием: «Управление проектами». Согласно договору студенты магистратуры первый учебный год пройдут в НУАСА и АГЭУ, а второй – в Политехническом университете Валенсии и получат три диплома: АГЭИ, НУАСА и ГУВ.
Нерсес Геворгян рассказал о преподаваемых предметах, представил информационны материалы, подчеркнув, что магистерская программа имеет ряд привилегий, одна из которых – образование даст возможность работать как в Армении, так и в Евроеп. Отметим, образование реализуется как на бесплатной так и платной основах.
Докладчик ответил на вопросы студентов.
В информационном материале Нерсеса Геворгяна можете ознакомиться с подробностями программы. Сообщаем, что заявки на обучение в очной магистратуре (в том числе и по специализации «Управление проектами») принимаются с 2 июня.