ՀՊՏՀ գիտնականները՝ միջազգային գիտաժողովի մասնակից
Սումիի պետական համալսարանի (Ուկրաինա) հրավերով մայիսի 5-6-ը ՀՊՏՀ տնտեսության կարգավորման և միջազգային տնտեսական հարաբերությունների ֆակուլտետի դեկան տ.գ.թ., դոցենտ Գրիգոր Նազարյանը և բնօգտագործման տնտեսագիտության ամբիոնի վարիչ, տ.գ.դ., պրոֆեսոր Սուրեն Գևորգյանը մասնակցել են «Միջազգային տնտեսական հարաբերությունները և կայուն զարգացումը» խորագրով 1-ին  միջազգային  գիտագործնական համաժողովին և հանդես եկել զեկուցումներով:
Գրիգոր Նազարյանը ներկայացրել է «Ընթացակարգերի պարզեցման ազդեցությունը միջազգային առևտրի վրա» թեմայով զեկուցում, Սուրեն Գևորգյանը ելույթ է ունեցել  «Կայուն զարգացման էկոլոգոտնտեսական մեխանիզմները» զեկուցմամբ (ինչպես մեզ տեղեկացրեց պրոֆեսորը՝ իր հոդվածը (35 էջ) որպես մենագրություն լույս է տեսնելու Լեհաստանում):

По приглашению Сумского государственного университета (Украина) декан факультета регулирования экономики и международных экономических отношений, к.э.н. доцент Григор Назарян и заведующий кафедрой экономики природопользования, д.э.н., профессор Сурен Геворгян 5-6 мая приняли участие научно-практивческой конференции «Международные экономические отношения и устойчивое развитие» и выступили с докладами.
Григор Назарян представил доклад на тему: «Вличние упрощения процедур на международную торговлю», тема доклада Сурена Геворгяна «Эколого-экономические механизмы устойчивого развития» (как передал сам профессор, его статья в качестве монографии выдет в свет в Польше).