ՀՀ ՊՆ կադրերի և ռազմական կրթության վարչության անձնակազմի կառավարման բաժնի պետ, գնդապետ Էդուարդ Հովհաննիսյանն ու նույն վարչության ռազմական կրթության բաժնի առաջատար մասնագետ Լիլիթ Խուրշուդյանը ՀՊՏՀ հրավերով այսօր համալսարանում հանդիպեցին ուսանողության հետ և ներկայացրին «ՀՀ ՊՆ ռազմական ուսումնական հաստատություններում ՀՀ բուհերում սովորող ուսանողների համար ռազմական պատրաստության դասընթացների իրականացման» ծրագրի մասին մանրամասներ: Հանդիպմանը մասնակցում էին մեր համալսարանի ուսումնակազմակերպական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Միհրդատ Հարությունյանը, վարչատնտեսական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Միխաիլ Կարապետյանը և կառավարման ֆակուլտետի դեկանի տեղակալ Վարդան Վլասյանը:
Ինչպես պարզաբանեցին ՊՆ ներկայացուցիչները՝ վերոնշյալ դասընթացը կազմակերպվում է ռազմական ուսումնական հաստատություններում ստեղծված ռազմագիտական կենտրոնում, 2 տարի 6 ամիս ժամկետով, բուհերի 2-րդ կուրսի տարկետման իրավունքով սովորող այն ուսանողների (արական սեռի) ներգրավմամբ, ովքեր ցանկություն են հայտնում դասընթացին մասնակցելու:
Գնդապետ Էդուարդ Հովհաննիսյանի տրամադրած սույն փաստաթղթում կարող եք ծանոթանալ դասընթացների իրականացման կարգին՝ գտնելով մանրամասն տեղեկություններ:
Տեղեկացնենք, որ ծրագրին դիմելու համար ուսանողներն իրենց դիմումները պետք է ներկայացնեն դեկանատներ, որտեղից էլ փաստաթղթերը կուղարկվեն Պաշտպանության նախարարություն:

Начальник отдела управления персоналом департамента кадров и военного образования МО РА, полковник Эдуард Ованнисян и передовой специалист веонного образования департамента Лилит Хуршудян сегосня по приглашению АГЭУ встретились с нашими студентами и представили подробности и программе «Проведение курсов военной подготовки для студентов вузов РА в военных учебных заведениях МО РА». На встречи присутствовали проректор по учебно-организационным вопросам Мирдат Арутюнян, проректор по административно-хозяйственным вопрпсам Михаил Карапетян, замдекана факультета управления Вардан Власян.
Как разъяснли представители МО, указанный курс организуется в стратегических центрах в военных учебны заведениях, срок обучения - 2,5 лет.
В настоящем документе, представленном полковником Эдуардом Ованнисяном, можете ознакомиться с порядком проведения курсов, найдя подробную информацию.