Դիտումների քանակ՝ 2478
Հերթական անգամ այսօր մեր համալսարանում էր Գերմանական ակադեմիական փոխանակման ծառայության (DAAD)  երևանյան գրասենյակի տնօրեն Սիլվիա Շմիդը, ով ուսանողների համար «Ուսումը Գերմանիայում» խորագրով տեղեկատվական հանդիպում վարեց: Հանդիպումը նախաձեռնել էր արտաքին կապերի բաժինը, ներկա էին պրոֆեսորադասախոսական կազմի ներկայացուցիչներ, արտաքին կապերի բաժնի աշխատակիցները, բակալավրիատի, մագիստրատուրայի ուսանողներ, ասպիրանտներ:
Գրասենյակի ղեկավարը նախ համառոտ տեղեկություններ ներկայացրեց Գերմանական ակադեմիական փոխանակման ծառայության առաքելության, նպատակների մասին, ապա խոսեց Գերմանիայում ուսանելու առավելությունների մասին՝ ներկայացնելով գերմանական կրթական համակարգը, ուսանողներին ընձեռվող աշխատանքային հնարավորությունները: Հանդիպման երկրորդ հատվածը ուսանողների համար թերևս ամենահետաքրքիրն էր. ներկայացվեցին DAAD-ի կրթաթոշակային  ծրագրերը: Հանդիպումն անցավ հարցուպատասխանի մթնոլորտում:
ՀՊՏՀ արտաքին կապերի բաժինը տրամադրել է այսօր ներկայացված ծրագրերի էլեկտրոնային տարբերակը, որին կարող եք ծանոթանալ այստեղ:

Руководителем ереванского офиса DAAD Сильвия Шмид сегодня в очередной раз побывала в нашем университете и провела информационную встрчу на тему: “Учеба в Германии”. Встреча была инициирована отделом внешних связей, присутствовали представители профессорско-преподавательского состава, сотрудники отдела внених связей, студенты бакалаврита и магистратуры, аспиранты.
Руководитель офиса представила краткую информацию о миссии, цели Немецкой службы академического обмена, затем рассказала о привилегиях обучения в Германии, представив немецкую образовательную систему, и рабочие возможности для студентов. Также были представлены стипендиальные программы DAAD.
Отдел внешних связей АГЭУ предоставил электронную версию сегодняшней встречи, с которой можете ознакомиться здесь.