ՀՊՏՀ-DAAD ամրացող համագործակցություն. հանդիպում ռեկտորի պաշտոնակատարի հետ և տեղեկատվական հանդիպում
Երևանում գերմանական ակադեմիական փոխանակման ծառայության (DAAD) տեղեկատվական կենտրոնի հետ ՀՊՏՀ համագործակցությունը մի քանի տարվա պատմություն ունի: Կենտրոնի ներկայացուցիչներն այսօր հերթական անգամ էին մեր բուհում, և այցի հիմնական նպատակը ուսանողների համար ամենամյա տեղեկատվական հանդիպում անցկացնելն էր: Կենտրոնի...
DAAD. Գերմանիայում ուսանելու ծրագրերը ներկայացվեցին ՀՊՏՀ-ում
Գերմանական ակադեմիական փոխանակման ծրագրերի (DAAD) շրջանակում կրթաթոշակներ են տրամադրվում ուսանողներին, բուհերի շրջանավարտներին, գիտությունների թեկնածուներին, հետազոտողներին: Նախաձեռնությունը նպատակ ունի խրախուսելու կրթության մեջ լավագույններին, աշխուժացնելու միջազգային կրթական համագործակցությունը: Այս մասին այսօր...
Մայիսի 24-ին Հայաստանում «Էրազմուս+» ծրագրի ազգային ու Երևանում DAAD տեղեկատվական գրասենյակները կազմակերպել էին «Կրթությունը Եվրոպայում․ իմ փորձը» խորագրով միջոցառումը, որի նպատակն էր ծնողներին և ուսանողներին ներկայացնել Եվրոպայում ուսանելու, ապրելու առավելություններն ու մարտահրավերները:Միջոցառմանը ակտիվ մասնակցություն...
Տեղեկատվական հանդիպում DAAD-ի ներկայացուցչի հետ
ՀՊՏՀ միջազգային ծրագրերի կենտրոնում երեկ՝ մարտի 23-ին, տեղի ունեցավ հանդիպում DAAD (Գերմանական ակադեմիական փոխանակման ծառայութուն) տեղեկատվական կենտրոնի տնօրեն Սիլվիա Շմիդի հետ, ով մեր համալսարանի ուսանողներին ներկայացրեց Գերմանիայում ուսանելու և հետազոտական աշխատանքներ կատարելու հնարավորությունները՝...
ՀՊՏՀ-ում էր DAAD-ի տեղեկատվական կենտրոնի տնօրենը. ընդլայնվող համագործակցություն
Տնտեսագիտական համալսարանի նիստերի սրահում այսօր DAAD-ի (Գերմանական ակադեմիական փոխանակման ծառայության) աշխատակիցները ներկայացրեցին Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության համալսարանների ուսումնական ծրագրերը և Գերմանիայում ուսանելու հնարավորությունները: Հանդիպումը, որը կազմակերպվել էր ՀՊՏՀ արտաքին կապերի բաժնի...

Сотрудничество АГЭУ и DAAD: встреча с исполняющей обязанности ректора АГЭУ и информационная встреча со студентами
Сотрудничество службы немецкого академического обмена в Ереване (DAAD) и АГЭУ имеет историю нескольких лет. Сегодня представители центра в очередной раз посетили АГЭУ для информационной встречи со студентами. Старший консультант по образовательным и стипендиальным программам центра Мери Навасардян и преподаватель...
В центре международных программ АГЭУ сегодня состоялась встреча:  старший советник  учебных и стипендиальных программ армянского офиса Германской службы академических обменов (DAAD) Мери Навасардян вместе со своими коллегами, Рубеном Вардазаряном и Ханой Эсинг посетили наш университет. Цель визита – представить...
Сегодня  в  зале заседаний  Экономического  университета  сотрудники  DAAD  (Германской  службы  академического  обмена) представили   учебные  программы  университетов  Федеративной  Республики  Германии  и  возможности  обучения  в  Германии. Встреча, которая  была  организована  отделом  внешних  связей  АГЭУ,...