Դիտումների քանակ՝ 2995
Համաքաղաքային շաբաթօրյակը մեր մայրաքաղաքը մաքրելու, բարենորոգելու, կանաչապատելու հրաշալի հնարավորություն է: Քաղաքապետարանի կոչն այսօր Երևանի փողոցներ էր դուրս բերել մեր բազմաթիվ համաքաղաքացիներին և այդ թվում՝ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ղեկավարությանը, աշխատակիցներին և ուսանողներին:
Վաղ առավոտից ռեկտոր Կորյուն Աթոյանի գլխավորությամբ, վարչատնտեսական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Միխաիլ Կարապետյանից ստանալով հանձնարարություններ և անհրաժեշտ պարագաներ՝ աղբահավաքության պարկեր, ձեռնոցներ, փոցխեր ու բահեր, գործի անցան շաբաթօրյակի բոլոր մասնակիցները:
Դեկանները, տնտեսական մասի աշխատակիցները, դասախոսները, ուսանողները համալսարանի հարակից տարածքում կատարեցին սանմաքրման և բարեկարգման աշխատանքներ, ծառատունկ՝ այդպիսով իրենց ավանդը ներդնելով մեր սիրելի քաղաքի գեղեցկացման, միջավայրի առողջացման ու բարձր տրամադրություն ապահովելու գործում:

В был сегодня был объявлен день общегородского субботника и посадки деревьев. Эта инициатива, направленная на то, чтобы сделать столицу более зеленой и чистой, объединила многочисленных представителей государственных и частных предприятий и организаций, учебных заведений, в том числе Армянского государственного экономического университета. .
С раннего утра руководство университета во главе с ректором Корюном Атояном, проректором Михаилом Карапетяном, деканы, сотрудники хозяйственного отдела, преподаватели, студенты собрались во дворе университета и, получив указания для отдельных участков предоставленной территории, перешли к делу.
Сегодняшний субботник: осуществленная работа на улицах, дворовых территориях, в парках и скверах и на других территориях общего пользования, передал новый блеск и красоту весеннему Еревану, доказал нашу сердобольность и любовь и напомнил, что мы должны ежедневно и ежечасно заботиться о нашем окружении и держать его всегда в чистоте.