Դիտումների քանակ՝ 2742
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ռեկտոր, տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանը, Ճարտարապետության և շինարարության Հայաստանի ազգային համալսարանի ռեկտոր Գագիկ Գալստյանը, ՀՊՏՀ որակի ապահովման բաժնի պետ Ներսես Գևորգյանը և ՃՇՀԱՀ որակի ապահովման կենտրոնի ղեկավար Վարազդատ Հովհաննիսյանը «Էրազմուս +» -ի «Բարձրագույն կրթության միջառարկայական բարեփոխումներ զբոսաշրջության կառավարման և կիրառական գեոինֆորմացիայի մասնագիտական ոլորտների ուսումնական ծրագրերում» (HERITAG) ծրագրի շրջանակներում գործընկերային այցով գտնվում են Վալենսիայի Պոլիտեխնիկական համալսարանում (Իսպանիա)։ Այցի նպատակը համալսարանների միջև համագործակցության խորացումն է  կրթական, գիտական, հետազոտական, վերապատրաստման ոլորտներում։
Երեկ ստորագրվել է համագործակցության եռակողմ համաձայնագիր Հայաստանի պետական տնտեսագիտական, Ճարտարապետության և շինարարության Հայաստանի ազգային և Վալենսիայի Պոլիտեխնիկական համալսարանների միջև, որը կնպաստի ուսանողների և պրոֆեսորադասախոսական ու վարչական անձնակազմի փոխանակմանը, համատեղ հետազոտությունների իրականացմանը։ Համաձայնագիրը հնարավորություն կընձեռի իրականացնելու համատեղ մագիստրոսական ծրագիր «Նախագծերի կառավարում» մասնագիտացմամբ և կրկնակի դիպլոմի շնորհմամբ։
Հայկական պատվիրակությունը նաև հանդիպել է Վալենսիայի Պոլիտեխնիկական համալսարանի տարբեր ֆակուլտետների, դպրոցների և կենտրոնների ղեկավարների ու ներկայացուցիչների հետ՝ քննարկելու համալսարանների միջև համագործակցության հնարավոր ուղղությունները։
Վալենսիայի Պոլիտեխնիկական համալսարանի մասին տեղեկացեք հետևյալ հղումով՝ upv.es, իսկ HERITAG ծրագրի մասին՝ heritag.am/:
Վալենսիայի Պոլիտեխնիկական համալսարանի պաշտոնական կայքը ներկայացնում է այցի մասին հետևյալ ռեպորտաժը՝ upv.es/rtv/tv/actualidad-en-la-upv/58353:

Количество просмотров: 2634
Ректор Армянского государственного экономического университета, доктор экономических наук, профессор Корюн Атоян, ректор Национального университета архитектуры и строительства Армении Гагик Галстян, руководитель отдела обеспечения качества АГЭУ Нерсес Геворгян и руководитель центра обспечения качества НУАСА Вараздат Ованнисян в рамках программы «Междисциплинные реформы высшего образования в учебных программах в специализированных сферах управления туризмом и прикладной геоинформации (HERITAG) находятся с партнерским визитом в Политехническом университете Валенсии (Испания). Целью визита является углубление сотрудничества между университетами в образовательной, исследователькой, переподготовительной сферах.
Вчера было подписано трехстороннее соглашение о сотрудничестве между Армянским государственным экономическом университетом, Национальным университетом архитектуры и строительства Армении и Политехническим университетом Валенсии, которое будет способствовать обмену студентов, профессорско-преподавательского и административного составов, реализации совместных исследований. Соглашение предоставит возможность реализовать магистерскую программу специализацией “Управление проектами”, с присвоением двойного диплома.
Армянская делегация встретилась также с руководителями и преставителями разных факультетов, школ и центров для обсуждения возможных направлений сотрудничества между университетами.
С Политехническом университете Валенсии ознакомьтесь пройдя по следующей ссылке  www.upv.es, а о программе HERITAG читайте здесь: http://heritag.am/: