ՀՊՏՀ «Տնտեսագետ» հրատարակչությունը համալսարանի գրքային ֆոնդից շուրջ 3000 միավոր գրքի  նվիրատվություն է կատարել:
Գրքերը նվիրվել և բաշխվել են Հայաստանի Ազգային գրադարանին, Արցախի պետական համալսարանի գրադարանին, ՀՊՏՀ Գյումրու և Եղեգնաձորի մասնաճյուղերին ՀՊՏՀ ֆինանսատնտեսագիտական քոլեջին: Նվիրաբերված ֆոնդում արժեքավոր գրքեր են, որոնց թվում և՛ մասնագիտական՝ առավելաբար տնտեսագիտական, և՛ գեղարվեստական գրականություն:
«Տնտեսագետ» հրատարակչության ղեկավար Վարսիկ Անտոնյանը մեզ հայտնեց, որ նախատեսում են նվիրել ևս 650 միավոր գիրք:
«Այն ֆոնդը, որը մենք նվիրել ենք, ոչ միայն արժեքավոր է, այլև շատ օգտակար հենց ուսումնական գործընթացի համար, քանի որ դրանք մեր համալսարանի լավագույն մասնագետների, լավագույն գիտնականների գրքերն են՝ տնտեսագիտության, հաշվապահության, արդյունաբերության և այլ ոլորտների մասին: Դրանց շարքում  կան նաև բառարաններ, ուսանողների ուղեցույցներ, բարձրագույն կրթության մասին տեղեկագրեր և այլ, ինչը շատ անհրաժեշտ է»,- մեզ հետ զրույցում ասաց հրատարակչության ղեկավարը:

Количество просмотров: 1841
Издательство «Экономист» АГЭУ сделал пожертвование около 3000 единиц хранения из книжного фонда университета.
Книги были подарены Национальной библиотеке Армении, Арцахскому государственному университету, Гюмрийскому и Егегнадзорскому филиалам, финансово-экономическому колледжу АГЭУ.
Руководитель издательства «Экономист» Варсик Антонян нам сообщила, что планируется пожертвование еще 650 единиц.
«Фонд, который мы подарили, не толька ценен, но и очень полезен для учебного процесса, поскольку это – книги лучших специалистов, лучших ученых нашего университета о разных сферах: экономика, бухгалтерия, промышленность и т.д. В нем также есть словари, руководство студентов, брошюры о высшем образовании и т.д., что нам очень необходимо», - в беседе с нами сказала руководитель издательства.