2016-2017 ուսումնական տարվա առաջին կիսամյակի քննաշրջանն ընթացել է սահմանված գրաֆիկին համապատասխան, արտառոց դեպքեր և շեղումներ չեն եղել, իսկ ուսման առաջադիմությունը համալսարանի տարբեր ֆակուլտետներում 65-80 տոկոսի միջակայքում է: Այս մասին այսօր կայացած ռեկտորատի նիստում զեկուցեցին ֆակուլտետների դեկանները՝ մանրամասն ներկայացնելով քննական պատկերը, լուծարք ունեցող ուսանողների թիվը:
Օրակարգի երկրորդ հարցը՝ 2016-2017 ուստարվա երկրորդ կիսամյակի ուսումնական գործընթացի կազմակերպման մասին, կրկին զեկուցեցին դեկանները՝ շեշտելով, որ երեկվանից մեկնարկած դասապրոցեսը նորմալ է ընթանում, դասացուցակները հաստատված են, լսարանային ֆոնդը բաշխված է: ՀՊՏՀ ռեկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանը հանձնարարեց դեկաններին ըստ ֆակուլտետների ճշգրտել պրոյեկտորներով լսարանների պահանջարկը և հայտ ներկայացնել՝ համալսարանում պրոյեկտորներով լսարանների թիվը ընդլայնելու նպատակով: Հանձնարարականն ընդունվեց հավանությամբ. դեկանները նշեցին, որ նման լսարանների նկատմամբ հետաքրքրությունն օրեցօր աճում է:
Փորձառությունների կազմակերպման մասին զեկուցեց ուսանողների և շրջանավարտների հետ աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Սևակ Խաչատրյանը՝ ընդգծելով ուսանողների ավարտական աշխատանքների թեմաների և պրակտիկայի վայրերի հստակ համապատասխանեցման կարևորությունը: Ուսումնական բաժնից տրամադրված փորձառության ժամանակացույցը, որ հրապարակել ենք այսօր առավոտյան, կարող եք տեսնել հետևյալ հղումով՝ asue.am/am/մեդիա/նորություններ-143/ի-գիտություն-ավարտական-կուրսերի-ուսանողների-ներկայացնում-ենք-փորձառության-ժամանակացույցը-2890:
Անդրադարձ եղավ ընթացիկ հարցերի ևս: Դրանց շարքում գրադարանի տնօրեն Արմինե Հովհաննիսյանը ներկայացրեց, որ գրադարանային սպասարկումն այսուհետ իրակացվելու է նոր քարտային համակարգով, ինչին մենք կանդրադառնանք առանձին:

Количество просмотров: 1616
Экзаменационный период первого семестра 2016-2017 учебного года прошел соответственно установленным графиком, не было никаких необычных происшествий, а успеваемость в разных факультетах университета колеблется в диапазоне 65-80 процентов. Об  этом на сегодняшнем заседании ректората доложили деканы факультетов, подробно представив экзаменационную картину, количество студентов, имеющих ликвидов.
Второй вопрос повестки об организации учебного процесса второго семестра 2016-2017 учебного года, вновь доложили деканы, подчеркнув, что учебный процесс со вчерашнего дня проходит нормально, расписания уроков установлены, аудиторный фонд распределен. Ректор АГЭУ, профессор Корюн Атоян поручил деканам уточнить спрос на аудитории с проекторами и представить  заявку с целью расширения количества аудиторий, оснащенных проекторами.
Об организации практики доложил проректор по работам со студентами и выпусниками Севак Хачатрян. С расписаним практики, которое предоставил учебный отдел, вы можете ознакомиться пройдя по следующей ссылкеhttp://www.asue.am/am/մեդիա/նորություններ-143/ի-գիտություն-ավարտական-կուրսերի-ուսանողների-ներկայացնում-ենք-փորձառության-ժամանակացույցը-2890.