ԱՎԾ-ից նվիրատվություն՝ ՀՊՏՀ գրադարանին
Հայաստանի Հանրապետության ազգային վիճակագրական ծառայությունը պարբերաբար մեր համալսարանի գրադարանին է նվիրում իր հրատարակությունները:
Գրադարանի տնօրեն Արմինե Հովհաննիսյանի խոսքով՝ ԱՎԾ-ն օրերս մեր համալսարանին է նվիրել «ՀՀ 2014թ. գյուղատնտեսական համատարած հաշվառման հիմնական արդյունքները» հրատարակության 60 օրինակ, ինչպես նաև 2016 թ. վիճակագրական տարեգրքի հերթական համարը:
«Մեր ուսանողները մասնագիտական տարբեր հետազոտություններ կատարելիս հաճախ են օգտվում ԱՎԾ հրապարակած տվյալներից և այս առումով կարևոր է, որ գրադարանն ունենա ԱՎԾ նոր հրատարակությունները»,-ասաց տնօրենը:

Количество просмотров: 1231
Национальная статистическая служба Республики Армения регулярно дарит свои публикации библиотеке нашего университета.
По словам директора библиотеки Армине Ованнисяна, на днях НСС подарил нешему университету 60 экземпляров «Основные результаты всеобщей сельскохозяйственной переписи Республики Армения 2014 года», а также очередной номер статистической летописи 2016г.
«Во время выполнения исследовательских работ, наши студенты часто пользуются данными НСС и в этой связи важно, чтобы библиотека имела новые публикации НСС», - сказала директор.