ՀՊՏՀ նորաստեղծ հրատարակչական հանձնաժողովն այսօր անցկացրեց անդրանիկ նիստը
ՀՊՏՀ գիտական խորհրդին կից համալսարանական հրատարակչական հանձնաժողովը՝ հանձնաժողովի նախագահ, ՀՊՏՀ ռեկտոր, տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանի գլխավորությամբ այսօր անցկացրեց անդրանիկ նիստը: Օրակարգում ընդգրկված հարցերը վերաբերում էին ՀՊՏՀ տարեկան պլանով նախատեսված տպագրման պատրաստվող նյութերի ծավալների հաստատմանը: Քննարկվեց նաև ամբիոններից ներկայացված տպագրման պաստրաստվող նյութերի խնդիրը:
Ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը հանձնաժողովի քարտուղար Խորեն Մխիթարյանին հանձնարարեց ճշգրտել ներկայացված նյութերի առնչությամբ անհրաժեշտ տեղեկատվությունը՝ առաջնահերթությունները ճիշտ գնահատելու համար: Որոշվեց հաջորդ նիստը հրավիրել մեկ շաբաթ անց:
Հիշեցնենք, որ 2016թ. տարեվերջին գիտական խորհրդի որոշմամբ ստեղծվել էին համալսարանական երեք հանձնաժողովներ՝ հրատարակչական, ուսումնամեթոդական և մրցութային: Հանձնաժողովների աշխատակարգերին և կազմերին ծանոթացեք հետևյալ հղումով՝ asue.am/am/էջեր-220//գիտական-խորհրդին-կից-համալսարանական-հանձնաժողովներ-3005:

Университетский издательский комитет при ученом совете АГЭУ, во главе председателя комитета, ректора АГЭУ, доктора экономических наук, профессора Корюна Атояна, сегодня провел первое заседание. Вопросы повестки дня касались утверждению объемов материалов, потготовленных к печати, предусмотренных годовым планом АГЭУ.
Ректор Корюн Атоян поручил секретаря комитета Хорена Мхитаряна уточнить необходимую информацию, касающуюся представленных материалов, для точной оценки приоритетов. Было решено созвать следующее заседание на следующей неделе.
Напомним, что в конце 2016 г. решением ученого совета быи созданы 3 университетские комитета – издательский, учебно-методический и конкурсный. С режимом работы и составами комитетов ознакомьтесь пройдя по следующей ссылке: http://www.asue.am/am/էջեր-220//գիտական-խորհրդին-կից-համալսարանական-հանձնաժողովներ-3005: