Նոր նախաձեռնություն. ՀՊՏՀ-ում ներդրվում է փաստաթղթաշարժի էլեկտրոնային համակարգ
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը նոր տարին սկսել է նոր նախաձեռնություններով.  ՀՊՏՀ-ում ներդրվել է նոր՝ փաստաթղթաշարժի էլեկտրոնային Mulberry համակարգ: Սա ոչ միայն ժամանակի պահանջ է՝ հաշվի առնելով, որ սույն համակարգից օգտվում են պետական շատ մարմիններ, այլև կազմակերպության համար լավ հնարավորություն է՝ ստեղծելու սեփական փաստաթղթերի էլեկտրոնային համակարգը:
Այսօրվանից սկսած՝ երկու օր,  համալսարանի աշխատակիցները վերապատրաստման դասընթացներ կանցնեն. համակարգը ներկայացնող Vxsoft ընկերության ուսումնական ծրագրերի ղեկավար Հայկուհի Խաչիկյանը ծանոթացնում է համակարգին, աշխատելու կարգին և հնարավորություններին: Նրա խոսքով՝ Mulberry համակարգը հնարավորություն է տալիս ստեղծելու փաստաթղթերի էլեկտրոնային բազա, կրճատում է ժամանակի, թղթարարության հետ կապված ռեսուրսները:
ՀՊՏՀ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների կենտրոնի տնօրեն Սամվել Հովհաննիսյանի խոսքով՝ մեր համալսարանում համակարգի ներդրման նախապատրաստական աշխատանքները վաղուց են սկսվել, այժմ այն պատրաստ է և հասանելի աշխատակիցներին: «Սա ոչ միայն ժամանակի պահանջ է, այլև օպտիմալացնում է թղթաշրջանառության կազմակերպման հետ կապված բոլոր գործընթացները»,- ասաց Սամվել Հովհաննիսյանը:

Новая инициатива: в АГЭУ внедрена электронная система документооборота
Армянский государственный экономический университет начал новый год новыми инициативам. В АГЭУ внедрена новая электронная система документооборота - Mulberry. Это не только требование времени с учетом того, что данной системой пользуются многие государственные органы, но и хорошая возможность для организаций создать электронную систему собственных докуентов.
Начиная с сегодняшнего дня, сотрудники университета в течение двух дней пройдут переподготовку: руководитель учебной программы компании Vxsoft, представляющей систему, Айкуи Хачикян ознакомит с системой, режимом работы и возможостями. По ее словам, система Mulberry дает возможность создать электронную базу документов, уменьшает затраты времени.
По словам директора Центра информационных технологий АГЭУ Самвела Ованнисяна, подготовительные работы по внедрению системы в нашем университете начались давно и сейчас она готова и доступна сотрудникам. «Это не только требование времени, но и оптимизирует все процессы, связанные с организацией документооборота», - сказал Самвел Ованнисян.