«Գուշակիր մեղեդին» խաղ-մրցույթ՝ ՀՊՏՀ դահլիճում
Կառավարման ֆակուլտետի ուսանողական խորհրդի նախաձեռնությամբ հայտնի և սիրված «Գուշակիր մեղեդին» հեռուստախաղի հիման վրա, այսօր դահլիճում կազմակերպվել էր երաժշտական խաղ-մրցույթ, որին մասնակցեցին տարբեր ֆակուլտետների ուսանողներ: Նախընտրական փուլի արդյունքներով ընտրվեցին 4 լավագույնները, ովքեր էլ մասնակցեցին խաղի 3 հիմնական փուլերին: «Սիրված ֆիլմեր», «ռոքային տրամադրություն», «Առնո Բաբաջանյան», «եվրատեսիլ», «երևանյան» «դասական» և այլ խորագրերի ներքո հնչեցին սիրված մեղեդիներ: Կառավարման ֆակուլտետի ուսանողուհի Էվելինա Պողոսյանը կարողացավ գուշակել շատ մեղեդիներ և առավելագույն միավորով ճանաչվեց հաղթող: Իսկ «Սուպեր խաղում» կանոնները փոխվեցին և մասնակցեցին ՈւԽ 4 ներկայացուցիչներ, որոնց թվում նաև ՈւՀԱ ակումբի անդամներ էին. խաղի այս հատվածը համեմված էր հումորով, ուրախների և հնարամիտների զվարճալի «ելույթներով»:
Մրցույթը դուրս էր կանոններից, մասնակցում էր գրեթե ողջ դահլիճը: Իրականում, հենց այդպես էլ նախատեսված էր՝ Ամանորին ընդառաջ ուրախություն պարգևել ուսանողներին:
«Տարեվերջին բոլորս ենք համակված տոնական տրամադրությամբ և ցանկացանք կազմակերպել մի ժամանցային միջոցառում, որը կուրախացնի ուսանողներին: Ընտրեցինք «Գուշակիր մեղեդին» երաժշտական խաղը»,-ասաց կառավարման ֆակուլտետի ՈւԽ նախագահ Զավեն Խուկեյանը:

Количество просмотров: 1457
По инициативе студенческого совета фаультета управления, на основе изестной и всеми любимой телевизионной игры «Угадай мелодию», сегодня в зале был организован конкрус-игра, в котором приняли участие студенты разных факультетов. По итогам отборочного тура были выбраны 4 лучших. Под заголовками «Любимые фильмы», «настроение рока», «Арно Бабаджанян», «ереванский», «евровидение», «классические» звучали любимые песни. Студентка фаультета управления Эвелина Погосян смогла угадать многие песни и была признана победителем.
Конкурс был вне правил,  в нем участвовал весь зал. На самом деле, все была так запланировано. К Новому году подарить радость студентам.
«К концу года мы все проникнуты праздничным настроением и пожелали организовать развлекательное мероприятие, который порадовал бы стуентов. Выбрали музыкальную игру «Угадай мелодию», - сказал председатель студенческого совета факультета управления Завен Хукеян.