Հաստատվել է մինչև 12 կրեդիտ ակադեմիական պարտք ունեցող ուսանողների վերահանձնումների ցանկը
Մինչև 12 կրեդիտ ակադեմիական պարտք ունեցող ուսանողների վերահանձնումները կկազմակերպվեն՝ առաջինը դեկտեմբերի 1-ին և 2-ին, իսկ երկրորդ վերահանձնումը՝ դեկտեմբերի 8-ին և 9-ին: Այս մասին այսօր կայացած ռեկտորատի նիստում զեկուցեց ուսումնակազմակերպական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Միհրդատ Հարությունյանը: Ուսումնական բաժնից մանրամասնեցին, որ պարտքերը վերահանձնել ցանկացողները պետք է   մինչև նոյեմբերի 22-ը (22-ը ներառյալ) դիմում ներկայացնեն  համապատասխան ֆակուլտետի դեկանատ՝ պարտք առարկան կամ առարկաները վերահանձնելու մասին:
Ֆակուլտետների դեկանները զեկուցեցին հեռակա ուսուցման մագիստրատուրայի 3-րդ կուրսի քննաշրջանի արդյունքների մասին:
Ընթացիկ հարցերի շարքում գիտության և ասպիրանտուրայի բաժնի պետ Խորեն Մխիթարյանը հիշեցրեց վաղը մեկնարկելիք ՀՊՏՀ 26-րդ գիտաժողովի մասին՝ ևս մեկ անգամ հորդորելով պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմին ակտիվ մասնակցություն ունենալ ոչ միայն լիագումար նիստին, այլև բաժանմունքների աշխատանքներին: Քննարկվեցին նաև ռեկտոր Կորյուն Աթոյանին ուղղված ուսանողների մի շարք դիմումները:

Установлен перечень пересдач для студентов, имеющих академическую задолженность до 12 кредитов
Пересдачи студентов, имеющих академические задолженности до 12 кредитов будут организованы – первая пересдача – 1-го и 2-го декабря, а вторая 8-го и 9-го декабря. Об этом сегодня на заседании ректората доложил проректор по учебно-организационным работам Мирдат Арутюнян. Учебный отдел сообщил, что желающие пересдать задолженности должны предоставить заявки в деканаты своих факультетов до 22 ноября включительно.
Деканы факультетов доложили о результатах экзаменационного периода первого семестра 3-го курса магистратуры заочной формы обучения,
В числе текущих вопросов начальник отдела науки и аспирантуры Хорен Мхитарян напомнил о предстоящей 26-й научной конференции АГЭУ, которая стартует завтра, еще раз призывая профессорско-преподавательскому составу принять активное участие не только на пленарном заседании, но и в работах секций.