Դիտումների քանակ՝ 1532
Այսօր շախմատի և վոլեյբոլի  առաջնություններում  մրցակցում են ՀՊՏՀ բոլոր ֆակուլտետների ուսանողները. մեկնարկել է  ամենամյա աշնանային մարզամշակութային փառատոնը:
ՀՊՏՀ ռեկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանը ներկա գտնվեց շախմատի առաջնությանը, հետևեց խաղին՝ ոգևորելով  փառատոնի մասնակիցներին:
Շախմատի և վոլեյբոլի առաջնությունները կամփոփվեն այս աշխատանքային օրվա ավարտին, իսկ «Ուսանողական աշուն -2016»-ի հանդիսավոր բացումը նախատեսվում է նոյեմբերի 16-ին:
Տեղեկացնենք, որ «Ուսանողական աշուն» փառատոնի կազմակերպումը ավանդույթ է դարձել. այն ամեն տարի մեկ հարթակի ներքո է համախմբում համալսարանականներին և մարզական ու մշակութային մրցույթների արդյունքներով «որոշում» ՀՊՏՀ «Լավագույն ֆակուլտետին»:
Փառատոնի մարզական առաջնություններն անցկացվում են ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնի գործուն աջակցությամբ:
Շախմատի առաջնությունում մրցանակային տեղերը բաշխվեցին այսպես. առաջին տեղում կառավարման, երկրորդում՝ տնտեսության կարգավորման և միջազգային տնտեսական հարաբերությունների, երրորդում՝ հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետներն են: Հաղթողները պարգևատրվեցին մեդալներով, պատվոգրերով, հաղթողը՝  նաև  մրցանակով: Վոլեյբոլի արդյունքները, հավանաբար, հայտնի կդառնան վաղը:

Количество просмотров: 1287
Сегодня в чемпионатах по шахматам и волейболу участвуют студенты всех факультетов АГЭУ: стартовал ежегодный осенний спортивно-культурный фестиваль.
Ректор АГЭУ, профессор Корюн Атоян присутствовал в чемпионате по шахматам, следил за игрой, вдохновлял участников фестиваля.
Итоги чемпионатов по шахматам и волейболу будут подведены в конце рабочего дня, а торжественное открытие «Студенческой осени -2016» запланировано на 16 ноября.
Проинформируем, что организация фестиваля «Студенческая осень» уже стала традицией. Спортивные чемпионаты фестиваля проводятся при поддержке кафедры физического воспитания, по ЧС и гражданской обороны.
В чемпионате по шахматам призовые мества распределились таким образом: на первом месте - факультет управления, на 2-м – факультет регулирования экономики и международных экономических отношений, 3-е место занял факультет бухгалтерского учета и аудита. Победители удостоились медалей, грамот, а победитель – также приза. Результаты волейбола, вероятнее всего, станут известны завтра.