Հանրային դասախոսության ժամ. Մայքլ Հաննահանին ՀՊՏՀ-ում
ՀՊՏՀ տնտեսության կարգավորման և միջազգային տնտեսական հարաբերությունների ֆակուլտետի ուսանողների համար այսօր հանրային դասախոսության ժամ էր, որը վարում էր ԱՄՆ Մասաչուսեթսի համալսարանի հանրային քաղաքականության պրոֆեսոր Միքայել Հաննահանին: Թեման նվիրված էր ընտրությունների և քաղաքացիական կրթության հիմնահարցերին:
Նախաձեռնության հեղինակն ու կազմակերպիչը ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղի տնօրեն, ԱՄՆ շրջանավարտների ասոցիացիայի անդամ Սոս Խաչիկյանն է:
Մեզ հետ զրույցում Սոս Խաչիկյանը նշեց, որ պրոֆեսորը սիրով է արձագանքել իր հրավերին և Հայաստանում հնգօրյա այցի ընթացքում հանրային դասախոսություններով հանդես է եկել նաև ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղում, Հայաստանում ամերիկյան դեսպանատանը կից «Գյումրու ամերիկյան անկյունում», Հայաստանի ամերիկյան համալսարանում: Նա հավելեց, որ ՀՊՏՀ ապագա միջազգայնագետ ուսանողները հետաքրքրությամբ ունկնդրեցին դասախոսությունը, հարցեր ուղղեցին պրոֆեսորին՝ միաժամանակ երևան հանելով անգլերենի փայլուն իմացություն:
Սոս Խաչիկյանը նաև տեղեկացրեց, որ Միքայել Հաննահանին այսօր հանդիպել է մեր համալսարանի ղեկավարության հետ և քննարկել մեր համալսարանի հետ համագործակցության հնարավոր հեռանկարները:

Публичная лекция: Майкл Ханнахани побывал в АГЭУ
Для студентов факультета регулирования экономики и международных экономических отношений сегодня проводилась публичная лекция, которую провел префессор публичной политики Массачусетского университета США Майкл Ханнахани. Темы была посвящена выборам и ключевым вопросам гражданоского образования.
Автором и организатором инициативы был директор Егегнадзорского филала АГЭУ, член ассоциации выпусников США Сос Хачикян.
В беседе с нами Сос Хачикян отметил, что профессор с радостью откликнулся на его приглашение и в ходе пятидневного визита в Армению публичными лекциями выступал также в Егегнадзорском филиале АГЭУ. Он также добавил, что будущие международные экономисты АГЭУ с большим интересом выслушали лекцию, задали вопросы профессору.
Сос Хачикян также проинформировал, что Майкл Ханнахани сегодня встретился с руководством нашего университета и обсудил возможные перспективы сотрудничества с нашим университетом.