Շոու-ծրագիր՝ «Արդյոք ովքե՞ր են»
ՀՊՏՀ ՈւՀԱ «Нар-Хоз» թիմի նախաձեռնությամբ մեկնարկել է «Արդյոք ովքե՞ր են» շոու-ծրագիրը:  Այսօր համալսարանի մեծ դահլիճում  առաջին կիսաեզրափակիչն էր, որտեղ մրցում էին կառավարման, մարքեթինգի, բիզնեսի կազմակերպման և ֆինանսական ֆակուլտետների  ուսանողները: Մրցույթն անցկացվեց մի քանի փուլերով. առաջին փուլում ցուցադրվում էին տարբեր բնագավառների (կինո, երգարվեստ, նկարչություն,  սպորտ, քաղաքականություն և այլն) 30 հայտնի  մարդկանց լուսանկարներ, և մասնակիցները  7 վայրկյանում պետք է հարցաթերթիկի վրա նշեին տվյալ մարդու անուն-ազգանունը: Որպես լրացուցիչ հարց՝ առաջադրված էր նաև նշել համապատասխան մարդկանց մասնագիտությունները, օրինակ՝ ֆուտբոլիստ, դերասանուհի, նկարիչ: Այս փուլի արդյունքներով ընտրվեցին առավելագույն միավորներ վաստակած  6 ուսանողներ և մասնակցեցին 2-րդ փուլին: Բաժանվելով 3-ական խմբերի՝ թիմերը հանդես եկան «Գայլիկոն» և «ՀՄՄ» անվանումներով: Երկու թիմերը կրկին փորձեցին գուշակել, թե ովքեր են  ցուցադրվող լուսանկարների անձինք և ստացան համապատասխան միավորներ: Մրցույթի արդյունքում 2900 միավորով  այսօր հաղթող ճանաչվեց «ՀՄՄ» թիմը:
Նշենք, որ շոու ծրագիրը  շարունակվելու է. վաղը մասնակցելու են մյուս երեք՝ ՏԿ և ՄՏՀ, ինֆորմատիկայի և վիճակագրության, հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետները, որոնց հետ մրցելու է նաև այսօր հաղթած «ՀՄՄ» թիմը: Ուրբաթ օրը կայանալու է  շոու-ծրագրի եզրափակիչ մրցույթը:
Ցուցադրվում են ինչպես հայ մեծերի, այնպես էլ՝ օտարազգի հայտնի  մարդկանց լուսանկարները: Միջոցառումը ոչ միայն ժամանցային է, այլև՝ կրթական-ճանաչողական:
Ծրագիրը համեմված է  հումորային կատարումներով և հարթակ է, որտեղ ուսանողները կարող են ի ցույց դնել իրենց գիտելիքները:

Количество просмотров: 1522
По инициативе КВН «Нар-Хоз» АГЭУ стартовала шоу-программа «Кто они?». Сегодня в большом зале университета состоялся полуфинал, где состязались студенты факультетов менеджмента, маркетинга, организации бизнеса и финансового факультета. Конкурс состоялся из нескольких этапов: на первом этапе демонстрировались фотографии 30 известных деятелей из разных сфер (кино, музыкальное искусство, рисование, спорт, политика и т.д.), и участники должны были в течение 7 секунд отметить имя и фамилию данного человека. В качестве дополнительного вопроса надо было также отметить профессии соответствющих людей, например, футболист, актриса, художник. По итогам этого этапа были выбраны 6 студентов, набравших максимальное количество баллов. Разделившись на 2 группы, команды выступали именами «Гайликон» и «ГММ». Оба команды вновь попытались угадать людей, показанных на фотографиях. По итогам конкурса  сегодня победителем признана команда «ГММ».
Отметим, что шоу-программа продолжится: завтра примут участие факультеты РЭ и МЭО, информаитики и статистики, бухгалтерского учета и аудита, с которыми будет соревноваться также сегодняшний победитель – команда «ГММ». В поятницу состоится финальный конкурс шоу-программы.
Программа приправлена юмористическими выступлениями и является платформой, где студенты смогут показать свои знания.