Մեկնարկել է ՀՀ ֆուտզալի 2016-2017թթ. բարձրագույն խմբի առաջնությունը, որին, 8 թիմերի շարքում մասնակցում է գործող չեմպիոն ՀՊՏՀ ֆուտզալի թիմը: Առաջնության շրջանակում կայացել է 2 տուր՝ հոկտեմբերի 1-ին և 8-ին: Առաջին հանդիպումը «Արմենիա թրավել» թիմի հետ էր, ՀՊՏՀ հավաքականը 3:3 հաշվով ոչ-ոքի է գրանցել, երկրորդ խաղում 11:3 խոշոր հաշվով հաղթանակ է արձանագրել «Ալավերդի» թիմի նկատմամբ: Այս մասին տեղեկացրեց ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնի ղեկավար Հովհաննես Գաբրիելյանը և հավելեց, որ այս առաջնությանը ՀՊՏՀ թիմը մասնակցում է նոր կազմով:
«Ֆուտզալի կրկնակի չեմպիոն ՀՊՏՀ թիմը համալրվել է նոր խաղացողներով: Թիմի նախկին անդամները ստացել են հրավերներ և արդեն հանդես են գալիս այլ ակումբներում, երկուսը՝ արտերկրում: Սա վկայում է այն մասին, որ մեր համալսարանը ֆուտզալիստներ պատրաստելու լավ փորձ ունի, ՀՊՏՀ ֆուտզալիստները պահանջարկ ունեն: Հատկանշական է, որ այսօր ՀՊՏՀ-ում իր գործունեությունը կսկսի ֆուտզալի մանկապատանեկան խմբակը»,-ասաց Հովհաննես Գաբրիելյանը:
ՀՀ ֆուտզալի 2016-2017թթ. բարձրագույն խմբի առաջնությունն ամփոփվելու է գալիք տարվա գարնանը: Մեր թիմին մաղթում ենք գոլառատ խաղեր:

Количество просмотров: 1336
1-го октября стартовал чемпионат Армении по футзалу 2016/17 гг., в котором среди 8 команд принимает участие также действующий чемпион – команда АГЭУ по футзалу. В рамках чемпионата состоялись два матча – 1-го и 8-го октября. Об этом сообщил заведующий кафедрой физического воспитания, по чрезвычайным ситуациям и гражданской обороны Ованнес Габриелян.
«Двухкратный чемпион по футзалу команда АГЭУ пополнилась новыми игроками. Бывшие члены команды получил приглашения и уже выступают в других клубах. Примечательно, что сегодня в АГЭУ начнет свою деятельность детско-юношеская группа по футзалу», - сказал Ованнес Габриелян.
Итоги чемпионат РА по футзалу 2016-2017 гг. будут подведены весной. Желаем нашей команде удачи и спортивных побед!