«Խելացի պատեր»՝ ՀՊՏՀ մասնաշենքերում. նոր նախագիծ
ՀՊՏՀ-ում տրվել է նոր նախագծի մեկնարկ՝ «Խելացի պատեր» խորագրով: Տնտեսության կարգավորման և միջազգային տնտեսական հարաբերությունների ֆակուլտետի մասնաշենքն արդեն ունի «Խելացի պատ», որը ՀՊՏՀ բակում տեղադրված QR գրադարանի համանմանությամբ աշխատող սարք է և հնարավորություն է ընձեռում բջջային հեռախոս ներբեռնել ցուցադրված հրատարակությունները: Այս ֆակուլտետի «Խելացի պատը» ցուցադրում է ՀՊՏՀ «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնի հրատարակությունները:
Ուսումնական բաժնի փորձառության և մարքեթինգի հարցերով առաջատար մասնագետ Գրիշա Ամիրխանյանը  մեզ հետ զրույցում տեղեկացրեց, որ  նախագծի  նպատակն է  ուսանողներին անհրաժեշտ գրականությամբ ապահովելը՝  մասնագիտական գրքերը դարձնելով առավել հասանելի: Նախատեսվում է նման բաներներ տեղադրել նաև համալսարանի մյուս մասնաշենքերում:
Հիշեցնենք, որ մեր համալսարանի բակում ամիսներ առաջ  գործարկվեց QR գրադարանը, որը եզակի է և հնարավորություն է ընձեռում  մեր գրադարանի ամենապահանջված գրքերը ներբեռնել հեռախոս:

«Умные стены» в корпусах АГЭУ: новый проект
В АГЭУ дан старт новому проекту под названием «Умные стены». Корпус факультета регулирования экономики и международных экономических отношений уже имеет «Умную стену». Это инструмент, работающий по аналогу QR-библиотеки и предоставялет возможность загрузить в мобильный телефон выставленные публикации. «Умная стена» этого факультета демонстрирует публикации исследовательского центра «Амберд».
Ведущий специалист по вопросам практики и маркетинга учебного отдела Гриша Амирханян в беседе с нами сказал, что целью проекта является обеспечение студентов новой литературой, сделав профессиональные книги более доступными. Планируется установить такие вещи также и других зданиях университета.
Напомним, что во дворе нашего университета несколько месяцев назад была запущена QR библиотека, с помощью которой самые востребованные книги библиотеки АГЭУ уже мгновенно будут доступны нашим студентам.