Միջոցառումներ՝ նվիրված մայրաքաղաքի տոնին
Հոկտեմբերի 8-ին «Երևան՝ արևի քաղաք» կարգախոսով կանցկացվի «Էրեբունի-Երևան-2798» տոնակատարությունը: Մայրաքաղաքի տոնի առիթով ՀՊՏՀ ուսխորհրդականներն այսօր կազմակերպեցին խորհրդանշական միջոցառումներ:
Հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետի ՈւԽ նախաձեռնությամբ երկար դասամիջոցին բակում հայկական ավանդական ուտեստների և մրգերի հյուրասիրություն էր. պասուց տոլմա, փոխինդ, գաթա, հալվա, մեղր, լավաշ, նուռ, խաղող… ուսանողներն իրենց ձեռքերով էին պատրաստել ամենը և հայկական տարազներով հյուրասիրում էին: Շնորհալի ուսանողուհի Սուսաննա Նաջարյանը կատարում էր «Հեյ ջան, Երևան» երգը:
Ֆակուլտետի ՈւԽ նախագահ Վիգեն Հարությունյանը մեզ հետ զրույցում ասաց, որ «Էրեբունի-Երևան»-ի տոնն ամեն տարի համալսարանում նշանավորելը գեղեցիկ ավանդույթ է դարձել, միջոցառման կազմակերպմանն ակտիվորեն ներգրավվել են 1-ին կուրսեցիները:
Կառավարման ֆակուլտետի ուսխորհուրդը դասերի ավարտից հետո կինոդիտում կազմակերպեց՝ ուսանողներին համախմբելով «Մեր բակը-1» ֆիլմի շուրջը: Ֆիլմի ցուցադրությունից առաջ ուսանողուհիները մայրաքաղաքին նվիրված երգ կատարեցին: Կինոդիտումը հաճելի հիշողություններ արթնացրեց. առաջին անգամ ֆիլմը ցուցադրվել է 1997թ. Ամանորի գիշերը: «Մեր բակը» Երևանի մասին պատմող ֆիլմերից է և կոչ է անում սիրել մեր մայրաքաղաքը:

Мероприятия, посвященные Дню столицы
8 октября под лозунгом «Ереван – город солнца» пройдет праздничное мероприятиe «Эребуни-Ереван-2798». Сегодня по случаю праздника столицы студсоветцы организовали символические мероприятие.
По инициативе студеческого совета факультета бухгалтерского учета и аудита на удлиненной перемене во дворе угощали традиционными армянскими блюдами и фруктами: пасуц долмой, мукой из жаренной пшеницы, гатой, халвой, медом, лавашом, гранатом, виноградом... студенты саморучно изготовили все и угощали в армянских национальных костюмах. Одаренная студентка Сусанна Наджарян исполнила песню «Эй джан Ереван».
Председатель студенческого совета факультета Виген Арутюнян в беседе с нами сказал, что ознаменование праздника «Эребуни-Еревана» в нашем университете уже стало красивой традицией, в организации мероприятия активно участвовали и первокурсники.
Студеческой совет факультета Менеджмента после оканчания уроков организовал киносмотр, объединяя студентов вокруг фильма «Наш двор –1». Киносмотр вызвал приятные воспоминания: фильм впервые был показан в Новогоднюю ночь 1997 года. Фильм «Наш двор» рассказывает о Ереване и призывает любить нашу столицу.