Դիտումների քանակ՝ 1492
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի  ռեկտոր, դոկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանը շնորհավորանք է հղել Գրադարանավարի օրվա առթիվ, որը ներկայացնում ենք ստորև:
ՀՊՏՀ գրադարանի հարգելի աշխատակիցներ, գրադարանավարներ,
Սրտանց շնորհավորում եմ ձեր մասնագիտական տոնը ու ցանկանում եմ հավաստիացնել, որ յուրաքանչյուր մարդու կյանքում դուք կարևոր դերակատարում ունեք, և չկա մեկը, որ գրաճանաչ ու ընթերցող դառնալուց հետո սիրով չհիշի իր առաջին ուսուցչին, առաջին գեղարվեստական գիրքը, առաջին գրադարանավարին:
Դուք ձեր բարձր առաքելությամբ անջնջելի հետք եք թողնում մարդու կյանքում՝ աջակցությամբ, խորհուրդներով կապելով նրան գրքի հոգևոր աշխարհին, որում թագավորում ու հաղթանակում են գիտելիքը, լույսն ու բարին:
Օրեցօր վերակառուցվող ու արդիականացվող մեր համալսարանի գրադարանն իր ուրույն ճանապարհն է անցնում՝ համաքայլ ժամանակի պահանջին, և ձեր կոլեկտիվի անդամները այդ զարգացման ճանապարհին լավագույնս են կատարում իրենց գործը:
Կրկին շնորհավորելով ձեր տոնը, շնորհակալություն եմ հայտնում ձեզ անխոնջ ու նվիրված աշխատանքի համար, յուրաքանչյուրիդ մաղթում եմ անձնական բարօրություն, աշխատանքային հաջողություններ:

Ректор Армянского государствяенного экономического университета направил поздравление по случаю Дня библиотекаря, которое представлем ниже:
Уважаемые сотрудники библиотеки АГЭУ, библиотекари!
Сердечно поздравляем вас с вашим профессиональным праздником и желаю удостоверить, что в жизни каждого человека вы играете важную роль и нет ни одного человека, который после того, как стать грамотным и начитанным, с любовью не вспоминал своего первого учителя, первую художественную книгу, первого библиотекаря.
Вы с вашей высокой миссией оставляете нестираемый след в жизни человека с поддержкой и советами соединяя его с духовным миром книги, где царствуют и побеждают знание, свет и добро.
Реконструктированная и модернизированная день ото дня библиотека нашего университета проходит свой собственный путь, идя в ногу с требованием времени, и члены вашего коллектива на пути этого развития очень хорошо делают свою работу.
Вновь поздравляю с вашим праздником, благодарю вас за неустанную работу, желаю каждому из вас личного благополучия и трудовых успехов!