ՀՊՏՀ ներկայացուցիչը մասնակցել է աշխատաժողովի
ՀՀ քաղաքացիական ծառայության և Հանրային կառավարման բարեփոխումների համատեքստում հունիսի 15-16-ը «Արևելյան գործընկերության Հանրային կառավարման բարեփոխումներ» խորագրի ներքո Երևանում կազմակերպվել է «Վերապատրաստման համակարգի բարելավումն իբրև արձագանք քաղաքացիական ծառայության մարտահրավերներին» թեմայով երկօրյա աշխատաժողով, որին ՀՊՏՀ-ից մասնակցել է շարունակական և լրացուցիչ կրթության կենտրոնի պետ Աիդա Առուստամյանը:
Ինչպես լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին հայտնեց մեր գործընկերը, միջոցառումը հանրային կառավարման ոլորտի պատասխանատուներին հնարավորություն է ընձեռել ուսումնասիրելու ուսուցման և վերապատրաստման ոլորտում եվրոպական լավագույն փորձը և Արևելյան գործընկերության երկրների վերջին ձեռքբերումները, ինչպես նաև հանրային կառավարման և հայաստանյան քաղաքացիական ծառայության բարեփոխումների շրջանակներում քննարկել առանցքային և արդիական մի շարք հարցեր: Աշխատաժողովին մասնակցել են պատվիրակներ Արևելյան գործընկերության և ԵՄ երկրների քաղաքացիական ծառայության համակարգող մարմիններից, միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ, փորձագետներ, հայաստանյան հանրային կառավարման ոլորտի և բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների ներկայացուցիչներ և այլք:

Представитель АГЭУ приняла участие в семинаре
15-16 июня двухдневный семинар на тему «Совершенствование системы переквалификации как ответа на вызовы государственной службы" в рамках "Панель Восточного партнерства по реформе государственного управления" был проведен в Ереване в контексте реформы государственной службы и государственного управления РА, в которой приняла участие Аида Арустамян начальник Центра  постоянного  и  дополнительного  образования АГУЭ.
Наша коллега проинформировал Отдел информации и связей с общественностью АГЭУ, что семинар позволяет ответственным государственного управления, изучить лучший европейский опыт в области образования и профессиональной подготовки, а так же последние достижения стран Восточного партнерства, обсудить ряд ключевых и современных вопросов в рамках государственного управления и реформ государственной службы Армении.
В работе семинара приняли участие делегаты из стран Восточного партнерства и стран ЕС, представители международных организаций, эксперты, представители сектора государственного управления Армении, а также высших учебных заведений и т.д.