Դիտումների քանակ՝ 1846
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանն ու շվեյցարական ՈՒՄԵՖ համալսարանը համատեղ կիրականացնեն մագիստրոսական ծրագիր: Այս մասին պայմանագիրն այսօր համալսարանի նիստերի սրահում ստորագրեցին ՀՊՏՀ ռեկտոր, տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանը և շվեյցարական ՈւՄԵՖ համալսարանի ռեկտոր, պրոֆեսոր Ջավեդ Սանգրելին:
Փաստաթղթի ստորագրման արարողությունից հետո ՀՊՏՀ այցի, համագործակցային առաջարկի ու նաև ընթացիկ երկու օրերին ՀՊՏՀ-ում ներկայացված դասախոսությունների համար ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը շնորհակալագրեր հանձնեց ՈւՄԵՖ համալսարանի ռեկտոր, պրոֆեսոր Ջավեդ Սանգրելիին և ուսումնական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր, պրոֆեսոր Ալան Հուդաշթյանին:
ՀՊՏՀ ռեկտորը կարևորեց արտերկրի համալսարանների հետ համագործակցային կապերի ստեղծումը և հույս հայտնեց, որ մագիստրոսական մեկ ծրագրի իրականացումը հետագայում կշարունակվի և հնարավոր կլինի իրականացնել նաև բակալավրական և հետազոտական ծրագրեր:
Ստորագրման արարողությունից հետո շվեյցարական համալսարանի պատվիրակությունը դասախոսությամբ հանդես եկավ ՀՊՏՀ ասպիրանտների համար:

Количество просмотров: 1406
Сегодня ректор АГЭУ Корюн Атоян и ректор швейцарского университета УМЕФ, профессор Джавед Санглери подписали соглашение о сотрудничестве (осуществление совместной магистерской программы), в конференц-зале АГЭУ.
После церемонии подписания документов Ректор АГЭУ Корюн Атоян вручил сертификаты ректору швейцарского университета УМЕФ, профессору Джаведу Санглери и проректору по вопросам образования, профессору Алену Худаштяну  за посещения АГЭУ, предложение о сотрудничестве и лекций в АГЭУ.
Ректор АГЭУ подчеркнул роль сотрудничества с зарубежными университетами и выразил надежду на то, что реализация магистерской программы будет продолжена и по бакалаврской программе, и по научно-исследовательским программам.