Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի կառավարման ֆակուլտետի «Աշխատանքի տնտեսագիտություն» մասնագիտության ուսանող Նարեկ Հերոսի Վարդումյանը, ով ծառայում Մատաղիսի զորամասում, Արցախյան քառօրյա պատերազմի ընթացքում, ցուցաբերել է խիզախության հրաշալի մի օրինակ, ինչի հետևանքով ստացել է բեկորային վիրավորում:
Կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալում այժմ բուժվող մեր ուսանող զինվորին կառավարման ֆակուլտետի դեկան Միքայել Թավադյանի ուղեկցությամբ երեկ այցի է գնացել ՀՊՏՀ ռեկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանը՝ քաջալերելու և շնորհակալական նամակ հանձնելու: «Հայրենասիրության, անձնվիրության բացառիկ օրինակներն այս շրջանում ուղեկցում են մեզ, քաջալերում, ոգեշնչում, պատճառում անզուսպ հիացմունք: Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմի, ուսանողության, մասնավորապես Կառավարման ֆակուլտետի ղեկավար կազմի, կուրսընկերներիդ և անձամբ իմ անունից շնորհակալություն ու երախտագիտություն եմ հայտնում քեզ՝ հայրենիքի անվտանգության պահպանման համար ցուցաբերած վարքի, հայոց սահմաններն անառիկ պահելու գործում ցուցաբերած սխրանքի համար: Մենք հպարտ ենք, որ մեր համալսարանի ուսանողների, մեր երիտասարդության շարքերում կան քեզ նման տղաներ»,- մասնավորապես նշել է համալսարանի ղեկավարը:
Նույն օրը ֆակուլտետի դեկանի գլխավորությամբ Նարեկ Վարդումյանին այցելել են նաև կառավարման ֆակուլտետի փոխդեկան Մերի Բադալյանը և ուսանողի կուրսընկերները: «Նարեկը մեր ֆակուլտետի 2013-2014 ուստարվա ուսանող է, 2014թ. հունիսի 23-ին զորակոչվել է բանակ»,- ուսանողի տվյալները մանրակրկիտ հիշում է ֆակուլտետի դեկան Միքայել Թավադյանը: Մեզ հետ զրույցում դեկանն ասաց, որ Նարեկն ուրախացել է՝ տեսնելով իրեն անակնկալ այցի գնացած համալսարանականներին: «Մեզ որ տեսավ, բավական ոգևորվեց, հանդիպումը հուզիչ էր՝ հատկապես, որ ներկա էին կուրսընկերները»,- ավելացրեց ֆակուլտետի դեկանը:

Количество просмотров: 934
Студент специальности “Экономика труда” факультета управления Армянского государственного экономического университета Нарек Эросович Вардумян, который служит в воинской части Матахиса, в ходе четырехдневной карабахской войны, показал замечательный пример храбрости и в результате получил осколочное ранение в области бедра.
Вчера ректор АГЭУ, профессор Корюн Атоян в сопровождении декана факультета управления Микаэлья Тавадяна посетил Центральный клинический военный госпиталь, где получает лечение наш студент, чтобы вручить благодарственое письмо. “Исключительные примеры патриотизма, самоотверженности сопровождают нас в этот период, поощряют и воодушевляют, вызывая неуемное восхищение. От имени профессорско-преподавательского состава, студентов, твоих однокурсников и от себя лично выражаю благодарность тебе за проявленное поведение по обеспечению безопасности родины, за проявленное мужество в сохранении неприступности наших позиций. Мы горды тем, что в числе студентов нашего университета есть мальчики, похожие на тебя»,- в частности отметил руководитель университа.
В тот же день, замдекана Мерик Бадалян и однокурсники студенты, во главе декана факультета посетили больного. “В 2013-2014 учебном году Нарек был признан студентом нашего факультета, 23 июня 2014 года он был призван в армию”, - рассказал декан факультета Микаэль Тавадян. В беседе с нами декан сказал, что Нарек очень обрадовался, увидев университетовцев.