Սույն թվականի ապրիլի 4-7-ը Իլիայի պետական համալսարանում (Թբիլիսի) տեղի է ունեցել I-Net ծրագրի գործընկեր համալսարանների հերթական հանդիպումը:
Հանդիպման ընթացքում Վիզեգրադյան երկրների համալսարանների ներկայացուցիչների կողմից իրականացվել է վերապատրաստում՝ կոնսորցիումում ընդգրկված մյուս գործընկեր համալսարանների ներկայացուցիչների համար: Վերապատրաստման հիմնական թեմաներն են եղել միջազգայանցմանը վերաբերող հարցեր, ներկայացվել են համատեղ/կրկնակի դիպլոմներ տրամադրող ծրագրերի կոնկրետ օրինակներ և մանրամասն անդրադարձ է կատարվել դրանց իրականացմանը: Միջազգայանացման քաղաքականություններին և ընթացակարգերին, ինչպես նաև հետազոտությունների միջազգայնացմանը վերաբերող հարցերը եղել են վերապատրաստման հիմքում:
Սույն վերապատրաստման արդյունքում նախատեսվում է, որ կոնսորցիումի յուրաքանչյուր գործընկեր համալսարան տեղեկատվական հանդիպումներ կանցկացնի իր համապատասխան բուհում: ՀՊՏՀ-ից հանդիպմանը մասնակցել են արտաքին կապերի բաժնի պետ Վարդ Ղուկասյանը և գիտության բաժնի պետ Խորեն Մխիթարյանը:
ՀՊՏՀ-ում կայանալիք հանդիպումների վերաբերյալ կտրամադրվի լրացուցիչ տեղեկատվություն:
Այս մասին հայտնում են ՀՊՏՀ արտաքին կապերի բաժնից` հավելելով, որ I-Net ծրագրի վերաբերյալ մանրամասն տեղեկատվությունը հասանելի է int-net.org/ վեբ կայքում:

4-7 апреля сего года в Ильинском государственном университете (Тбилиси) состоялась встреча с партнерами -университетами программы I-Net.
В ходе встречи представители университетов Визеградовских стран осуществили перподготовку для представителей других партнеров-университетов, включенных в составе консорциума. Основные темы переподготовки –вопросы международизации, были представлены конкретные примеры программ, предоставляющих совместные/повторные дипломы.
В основе переподготовки лежали вопросы, связанные с политикой международизации и процедурами, а также международизацией исследований.
В результате переподготовки планируется, что каждый университет-партнер консорциума проведет информационные встречи в соответственном вузе. На встрече присутствовали также начальник отдела внешних связей Вард Гукасян и начальник научного отдела Хорен Мхитарян.