Հայտնի են 2024-2025 ուստարվա ՀՊՏՀ հեռակա բակալավրիատի ընդունելության արդյունքները (ցուցակներ)
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի 2024-2025 ուսումնական տարվա հեռակա բակալավրիատ (վճարովի ուսուցում) է դիմել 850 դիմորդ, որից ընդունվել է 568-ը։ ՀՊՏՀ Գյումրու մասնաճյուղ է դիմել 30 դիմորդ, որից ընդունվել է 14-ը։ Շնորհավորում ենք բոլոր ընդունվածներին և ներկայացնում նրանց անվանացանկը։
Այսպիսով, 2023-2024 ուսումնական տարվա համեմատ, 2024-2025 ուսումնական տարում համալսարանի հեռակա ուսուցման կրթական ծրագրերի դիմորդների թիվն աճել է 26%-ով, իսկ ընդունվածներինը՝ 44%-ով (նախորդ տարվա համապատասխանաբար՝ 30% և 16,5%-ի դիմաց)։

Известны итоги (списки) приема на заочную форму обучения в АГЭУ на 2024-2025 годы.
На заочное обучение в бакалавриате (платное образование) Государственного экономического университета Армении на 2024-2025 учебный год подали заявки 850 абитуриентов, из них 568 были приняты. В Гюмрийский филиал АГЭУ обратились 30 абитуриентов, из них 14 были приняты. Мы поздравляем всех поступивших и представляем их поименный список.
Так, по сравнению с 2023-2024 учебным годом, в 2024-2025 учебном году количество поступающих на заочные образовательные программы университета увеличилось на 26%, а