Սիրելի՛ դիմորդներ, Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը 2019-2020 ուսումնական տարվա համար հայտարարում է բակալավրի կրթական ծրագրով հեռակա ուսուցման ընդունելություն: Դիմորդների փաստաթղթերն ընդունվում են 2019թ. օգոստոսի 25-ից մինչև սեպտեմբերի 25-ը ներառյալ:
ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովից ստացված հայտարարությանը կարող եք ծանոթանալ ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքի «Դիմորդ» բաժնում:
Քննություններն անց են կացվելու 2019 թվականի սեպտեմբերի 28-ից մինչև հոկտեմբերի 20-ը:
Հեռակա ուսուցման բակալավրիատում ուսման տևողությունը հինգ տարի է:
Դիմորդների հայտագրումը կատարվում է ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովում (ֆինանսական ֆակուլտետի 1-ին հարկ), որն աշխատում է բոլոր օրերին՝ ներառյալ տոն և հանգստյան օրերը:

Дорогие абитуриенты, Армянский государственный экономический университет объявляет прием в бакалавриат заочной формы обучения 2019-2020 учебного года. Прием документов состоится с 25-го августа по 25-ое сентября включительно.
С объявлением, полученным из приемной комиссии АГЭУ можно ознакомиться в разделе "Абитуриент" на официальном сайте АГЭУ.
Экзамены будут организованы с 28-го сентября до 20-ое октября. Длительность обучения на заочном бакалавриате пять лет.
Прием документов осуществляется в приемной комиссии АГЭУ (1-ый этаж финансового факультета), которая работает во все дни , включая праздники и выходные.