Մասնակցություն «Միջազգային կրթական շաբաթ» միջոցառմանը
Մայիսի 9-13-ը ՀՊՏՀ Գյումրու մասնաճյուղի ընդհանուր տնտեսագիտության և բնագիտական առարկաների ամբիոնի դասախոս, տնտեսագիտության թեկնածու, դոցենտ Ղարիբ Հարությունյանը «Էրազմուս+»-ի՝ դասավանդող անձնակազմի շարժունության ծրագրի շրջանակում Տիմիսոարայի արևմտյան համալսարանում (Ռումինիա) մասնակցել է «Միջազգային կրթական շաբաթ» միջոցառմանը։
Տիմիսոարայի համալսարանի միջազգային ուսանողների համար Ղարիբ Հարությունյանը դասախոսել է «Ֆինանսական և բյուջետային համակարգ, ծրագրային բյուջետավարում» թեմայով։
Միջոցառմանը մասնակցել են 24 երկրների համալսարանների ղեկավար և պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմերի շուրջ 90 ներկայացուցիչներ։
Ղարիբ Հարությունյանը մասնակցել է նաև քննարկումների, նախնական պայմանավորվածություններ ձեռք բերել՝ ՀՊՏՀ-ի հետ հետագա համագործակցության ծրագրերի մշակման ու իրականացման վերաբերյալ։

Участие в мероприятии «Международная образовательная неделя»
9-13 мая преподаватель кафедры общей экономики и естественных наук Гюмрийского филиала АГЭУ, к.э.н., доцент Гариб Арутюнян в рамках программы академической мобильности «Эразмус+» приняли участие в мероприятии «Международная образовательная неделя», состоявшемся в Западном университете Тимишоары (Румыния).
Перед международными студентами Университета Тимишоары Гариб Арутюнян выступил с лекцией на тему «Финансовая и бюджетная система, программное бюджетирование».
В мероприятии принимали участие около 90 представителей руководящего и профессорско-преподавательского состава вузов из 24 стран.
Гариб Арутюнян также принял участие в обсуждениях, в ходе которых были достигнуты предварительные договоренности о разработке и реализации программ в рамках сотрудничества с АГЭУ.