ՀՊՏՀ ասպիրանտուրան համալրվել է, քննություններն ավարտվել են
Հունիսի 23-ին ավարտվեցին ՀՊՏՀ առկա ասպիրանտուրայի (անվճար և վճարովի հիմունքներով) ընդունելության քննությունները՝ բոլոր մասնագիտություններով: Հայտագրվել էր 11, իսկ քննությանը մասնակցեց 10 դիմորդ: Վերջիններիս հնարավորություն տրվեց լավագույնս դրսևորելու իրենց մասնագիտական գիտելիքները: Ասպիրանտուրայի ընդունելության ամբողջ գործընթացին ներկա են գտնվել ՀՊՏՀ ռեկտոր Դիանա Գալոյանը, գիտության գծով պրոռեկտոր Թաթուլ Մկրտչյանը և ասպիրանտուրայի բաժնի պետ Աննա Բայադյանը: Վերջինս մեզ հետ զրույցում տեղեկացրեց, որ ՀՊՏՀ առկա ասպիրանտուրայում ՀՀ Կառավարության կողմից հատկացված 6 անվճար տեղերը, ըստ մասնագիտությունների, բաշխվել են հետևյալ կերպ. «Կառավարում»՝ 1, «Վիճակագրություն»՝ 1, «Մակրոէկոնոմիկա»՝ 1, «Ֆինանսական հաշվառում»՝ 1, «Տնտեսագիտության տեսություն»՝ 1, «Միջազգային տնտեսական հարաբերություններ»՝ 1:
Շնորհավորում ենք տնտեսագիտության բարդ, միաժամանակ՝ նորաստեղծական ուղին ընտրած մեր ասպիրանտներին և տեղեկացնում՝ անվճար համակարգում ուսանելու մրցույթի շեմը չհաղթահարած դիմորդները հնարավորություն ունեն ասպիրանտուրայում ուսումը շարունակելու վճարովի հիմունքներով:

Аспирантура АГЭУ пополнена, экзамены завершены
23-го июня завершились вступительные испытания в аспирантуру АГЭУ очной формы обучения (бюджетные и платные места) по всем направлениям подготовки (специальностям). Было подано 11 заявок, в экзаменах приняли участие 10 абитуриентов. Последним была предоставлена показать свои профессиональные знания наилучшим образом. В процессе всего периода на вступительных испытаниях присутствовали ректор АГЭУ Диана Галоян, проректор по науке Татул Мкртчян и начальник отдела аспирантуры Анна Баядян. В беседе с нами Анна Баядян сообщила, что 6 бюджетных мест в аспирантуре АГЭУ, предоставленные Правительством РА, были распределены следующим образом: “Управление” – 1 место, “Статистика” – 1 место, “Макроэкономика” – 1 место, “Финансовый учет” – 1 место, “Теория экономики “ – 1 место, “Международные экономические отношения” – 1 место.
Поздравляем наших аспирантов, выбравших сложный, но в то же время инновационный путь в мире экономики, и информируем о том, что абитуриенты, не поступившие на бюджетные места, имеют возможность продолжить обучение в аспирантуре на платной основе.