ՀՊՏՀ-ում մեկնարկել են ասպիրանտուրայի ընդունելության մասնագիտական քննությունները
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում այսօր մեկնարկեցին 2022-2023 ուսումնական տարվա առկա անվճար ուսուցմամբ ասպիրանտուրայի ընդունելության մասնագիտական քննությունները, որոնք կավարտվեն հունիսի 24-ին։
Ինչպես հայտնում են ՀՊՏՀ ասպիրանտուրայի բաժնից, ՀՊՏՀ-ին հատկացված 4 մասնագիտությունների գծով (6 տեղ) դիմել է 11 դիմորդ։ Այսօր կայացավ «Տնտեսագիտության տեսություն և տնտեսագիտական մտքի պատմություն» մասնագիտության քննությունը:
«Տնտեսության, նրա ոլորտների տնտեսագիտություն և կառավարում» և «Ֆինանսներ, հաշվապահական հաշվառում» մասնագիտությունների գծով կունենանք թեժ մրցակցություն։ Բոլոր դիմորդներին մաղթում ենք հաջողություն»,- asue.am-ին փոխանցեց ՀՊՏՀ ասպիրանտուրայի բաժնի պետ Աննա Բայադյանը։

В АГЭУ стартовали вступительные экзамены по специальности для поступления в аспирантуру
Сегодня в Армянском государственном экономическом университете стартовали вступительные экзамены по специальности для поступления на бюджетные места (очная форма обучения) аспирантуры на 2022-2023 уч.г. Экзамены завершатся 24 июня.
По информации, предоставленной из отдела аспирантуры, на 6 мест по 4 специальностям, предоставленных АГЭУ, было получено 11 заявок. Сегодня состоялся экзамен по специальности “Теория экономики и история экономической мысли”.
“По направлениям подготовки “Экономика, сферы экономики и управление” и “Финансы, бухгалтерский учет” намечается серьезная борьба. Всем абитуриентам желаем удачи!” – сообщила сотрудникам asue.am начальник отдела аспирантуры АГЭУ Анна Баядян.