Կայացավ «Միներվա» ծրագրի հերթական մշտադիտարկումը
Հունիսի 16-ին ՀՊՏՀ-ում «Միներվա» («Հետազոտությունների կառավարման և բաց գիտության կարողությունների հզորացումը Մոլդովայի և Հայաստանի բուհերում») ծրագրի շրջանակում տեղի ունեցավ հերթական մշտադիտարկումը։ Վերջինս իրականացրին Մոլդովայի Տնտեսագիտական ուսումնասիրությունների ակադեմիայի պրոֆեսոր, ծրագրի մենեջեր Ռոդիկա Կրուդուն և ծրագրի ֆինանսական մենեջեր Աննա Մադանը։
Մշտադիտարկող թիմի անդամները հանդիպեցին ՀՊՏՀ ռեկտոր Դիանա Գալոյանի, գիտության գծով պրոռեկտոր Թաթուլ Մկրտչյանի և «Միներվա»-ի ՀՊՏՀ համակարգող Ներսես Գևորգյանի հետ։
Հանդիպման ընթացքում պրոռեկտոր Թաթուլ Մկրտչյանը և ծրագրի համակարգող Ներսես Գևորգյանը ներկայացրին ծրագրի շրջանակում իրականացված աշխատանքներն ու ձեռքբերումները, հետազոտական ոլորտում տեխնիկական և բովանդակային ենթակառուցվածքների ստեղծման, գրագողության և ակադեմիական էթիկայի խախտումների դեմ պայքարի կառուցակարգերի ներդրման ու հետազոտական գործունեության արդյունքների պահոցի ստեղծման գործընթացը ՀՊՏՀ-ում։
Մշտադիտարկման արդյունքները ներկայացվեցին ռեկտոր Դիանա Գալոյանին։ Մշտադիտարկող հանձնաժողովի անդամները բարձր գնահատեցին կատարված աշխատանքը։

Состоялся очередной мониторинг программы “Минерва”
16-ого июня в АГЭУ состоялся очередной мониторинг в рамках программы “Минерва” (“Развитие потенциала управления исследованиями и навыков открытой науки в вузах Молдовы и Армении”). Мониторинг провели профессор Молдавской экономической академии, менеджер Программы Родика Круду и финансовый менеджер Программы Анна Мадан.
Члены мониторинговой группы встретились с ректором АГЭУ Дианой Галоян, проректором по науке Татулом Мкртчяном и координатором программы “Минерва” от АГЭУ Нерсесом Геворгяном.
В ходе встречи проректор Татул Мкртчян и координатор Программы Нерсес Геворгян представили работы и достижения в рамках программы “Минерва”, процесс создания технических и содержательных инфраструктур, внедрения механизмов по борьбе с нарушениями в области академической этики и плагиатом, а также создания депозитория результатов исследовательской деятельности в АГЭУ.
Итоги мониторинга были представлены ректору Диане Галоян. Члены мониторинговой комиссии высоко оценили проделанную в АГЭУ работу.