Հունգարիայի Միշկոլցի համալսարանի պրոֆեսոր Բոժնիկ Շանդորը «Էրազմուս+»-ի՝ դասախոսների փոխանակման ծրագրի շրջանակներում հյուրընկալվել է մեր համալսարանում: Նախօրեին նա դասախոսությամբ է հանդես եկել ֆինանսներ մասնագիտության 3-րդ կուրսի, իսկ այսօր՝ նաև ՀՊՏՀ Գյումրու մասնաճյուղի ուսանողների համար:
Ինչպես հայտնում են արտաքին կապերի բաժնից, պրոֆեսորը ներկայացրել է «Շրջանառու կապիտալի կառավարումը» թեմայով դասախոսություն, որում անդրադարձել է կապիտալի կառավարման, կազմակերպություններում կապիտալի կառավարման արդյունավետության խնդիրներին, ներկայացրել մի քանի մոդելներ և գործնական օրինակներ:
Պրոֆեսորն արտաքին կապերի բաժնի աշխատակիցների ուղեկցությամբ այցելել է ՀՊՏՀ գրադարան, համակարգչային քննասենյակներ, ծանոթացել հերթերի կառավարման համակարգին և, մեր գործընկերների հավաստմամբ, տպավորվել է մեր բուհում քննությունների անցկացման համար ներդրված համակարգից:

Профессор венгерского университета Мишкольца, Божник Шандорр в рамках программы обмена преподавателей «Эразмус +» был в гостях в нашем университете. Накануне, он выступил с лекцией для студентов 3-го курса специальности «Финансы» а сегодня – для студентов Гюмрийского филиала.
Как передает отдел внешних связей, профессор представил лекцию на тему «Управление оборотным капиталом», где рассказал об управлении капиталом, проблемах эффективности управления капиталом в организациях, представил ряд моделей и практические примеры.
В сопровождении сотрудников отдела внешних связей профессор посетил библиотеку АГЭУ, компьютерные экзаменационные аудитории, ознакомился с системой управления очередями и по заверению наших коллег, был впечатлен системой проведения экзаменов в нашем вузе.